Спортзал з басейномСпортзал з басейном

Як правильно вибрати спортзал з басейном

Щодо спортзалу з басейном варто сказати, що при його виборі, як виявилося, місце розташування і цінова політика не є основними факторами, на які варто звертати увагу в першу чергу. Головним чином, вам необхідно визначити, наскільки зручно в цьому місці проводити ті чи інші заняття аквааеробікою. Тут важливо, щоб всі санітарні норми були повністю дотримані і відповідали офіційним вимогам. Існують найрізноманітніші варіанти басейнів виходячи з поставлених перед ними завдань. Так, для дитячої аеробіки можна використовувати різновиди, так званих, жабників, які представляють собою досить складні споруди.
Лікувальна купання і плавання проводяться в спеціальних лікувальних басейнах, а аквааеробіка — у спеціальних різновидах басейнів. Відрізняються вони наявністю різної глибини, що дозволяє проводити тренування як на мілководді, так і на великій глибині, застосовуючи для цього спеціальний спортивний інвентар. Вибираючи спортзал з басейном необхідно розуміти, що спортивні басейни, найчастіше, наповнюються більш прохолодною водою, ніж розважальні.

Така температура води актуальна саме для інтенсивних фізичних вправ: біг, стрибки, підскоки і т.д. У лікувальних басейнах вода тепліше, а також менше глибина. У такому середовищі рекомендується розвивати гнучкість, але от інтенсивні вправи тут складніше виконувати. З цього випливає, що перед вибором спортзалу з басейном, необхідно ретельно вивчити їх різновиди, з’ясувати для себе основні відмінності і тільки тоді приступати до оплати абонемента. Що ж такого особливого в ступені глибини басейнів?

Справа в тому, що різниця в глибині дуже корисно для фізичних тренувань, що дозволяють обробляти кілька груп м’язів. Кращою глибиною для занять аквааеробікою вважається рівень води між грудьми і поясом. Саме ця глибина максимально ефективна для виконання всіх вправ, а також найбільше безпечна. Природно, тренування можуть здійснюватися і на більшій глибині, але тут вже необхідно використання спеціального інвентарю (водні палиці, аквапояс, дошка пінопласт), а також потрібна наявність певної фізичної підготовки.

Саме з цієї причини, найзручнішим варіантом для тренувань є басейн з різною глибиною (наприклад, багаторівневий або зі скошеним підлогою).