Станова тяга цеСтанова тяга - це

Що потрібно знати про станову тягу

Станова тяга — це разом з присіданнями і виконанням жиму лежачи є одним з основних вправ у заняттях пауерліфтингом. Існує кілька різних видів станової тяги, але на змаганнях застосовується класична станова тяга і в стилі «сумо». У тренувальних комплексах використовується румунська і «мертва» тяга. При виконанні класичного варіанту станової тяги слід прийняти таке вихідне положення: ноги зігнути в колінах, ступні приблизно розставлені на ширині плечей, спину тримаємо прямо, руки прямі. При роботі в стилі «сумо» ноги розставляються набагато ширше, носки трохи розгорнуті, а руки опущені між ніг.
Станова тяга — це також особлива вправа, яке не має собі аналогів і тому її не можна замінити на тренуваннях. Тільки вона здатна задіяти одночасно майже 70% м’язів людського тіла, що робить її дуже цінним вправою для спортсменів. Крім того, станова тяга відмінно розвиває силові показники, навіть при тому, що спортсмен використовує далеко не граничні ваги. З цієї причини не дарма дана вправа, що використовується в пауерліфтингу, прийнято вважати найбільш продуктивним.

Але поряд з величезною кількістю позитивних властивостей станова тяга — це ще й реальний шанс отримати травму. Небезпека полягає в тому, що при піднятті штанги відбувається сильне тиск на поперек і якщо строго не дотримуватися техніки виконання тяги, то можна отримати серйозну травму. Крім цього, не можна зловживати низькою кількістю повторів, перетренуватися або піднімати занадто велику вагу. Спочатку варто навчитися правильній техніці станової тяги і тільки потім уже думати про збільшення робочих ваг.

При цьому пам’ятайте, що вага потрібно збільшувати повільно і стежити за тим, щоб не відбувалося деградації техніки вправи. Для освоєння правильної техніки станової тяги необхідно мати досить гнучке тіло, зокрема добре розвинені і розтягнуті ахіллесові сухожилля, біцепси і приводять м’язи стегон, а також сідниці. Тому будь-якому новачкові в спортзалі протипоказано перші пару місяців тренувань взагалі думати про станову тягу. Звичайно, безпосереднє виконання станової тяги сприяє хорошій розтяжці ваших м’язів, але проблема в тому, що не маючи хорошою розтяжки, ви гарантовано завчіть неправильну техніку виконання, а з цього піде травма.

Освоївши неправильну техніку, вам доведеться витратити місяць-другий на позбавлення від неї, у підсумку буде попросту втрачено чимало часу. Для тих, хто колись отримав травму спини, дуже важливо для початку отримати дозвіл на тренування від лікаря, навіть при тому, що травма несерйозна.