Станова тяга м’язиСтанова тяга м'язи

Необхідність у становій тязі для розвитку м’язів

База в бодібілдингу складається з невеликої кількості вправ, які мають масу власних варіацій, розроблених спеціально для опрацювання певних груп м’язів. Це стосується і робочих м’язів в становій тязі. Дана вправа взагалі вважається найдієвішим для підвищення силових показників спортсмена та загального розвитку його обсягів. Якщо говорити про класичному варіанті вправи, то він здатний в різних фазах виконання привести в рух довгі, найширші, трапецієподібні м’язи спини, біцепси, квадріцепси ніг, передпліччя і задні дельти.
Крім цього, в якості стабілізаторів працює та інша мускулатура, що призводить до гормонального сплеску, а це, у свою чергу, без застосування додаткових фармакологічних препаратів сприяє прискореному росту м’язових волокон. Дещо схожа ситуація спостерігається при виконанні приседов зі штангою, однак вона все ж поступається в кількості вироблених гормонів становий. Якщо говорити про опрацювання основних м’язів станова тяга виконується в трьох варіаціях: сумо, класична і на прямих ногах. Тільки перші два види використовуються при змаганнях.

Що стосується останнього, то при його застосуванні немає можливості показати найкращий варіант і найкраще його використовувати тільки в тренувальному процесі для якісного опрацьовування задньої сторони стегон, а також сідничних м’язів. Суворого обмеження між застосуванням класики і сумо на турнірах немає, адже кожен спортсмен вільний самостійно вибрати ту техніку, яка найбільше підходить саме для його будови тіла, вагових показників та іншого. Варто відзначити, що більшість пауерліфтерів використовують саме сумо, яка істотно скорочує амплітуду руху, а значить і навантаження, але є багато ліфтерів, які показують неперевершені результати в класиці. Саме тому рівнятися на когось не варто, а оптимальну тактику варто вибирати тільки на практиці. Що стосується виконання даної вправи для культуристических цілей, іншими словами — забезпечення росту м’язів становою тягою, який відбувається після гормонального сплеску, то краще всього вибирати саме класику.

Це пов’язано з тим, що довга амплітуда рухів тут виступає відмінним перевагою, а найголовніше в процесі — не гнатися за максимально можливою вагою. Працювати необхідно поступово і технічно правильно. Що стосується техніки, то новачкам слід її відпрацьовувати з невеликими вагами і тільки після освоєння всіх тонкощів переходити до збільшення ваг.