Станова тяга правильноСтанова тяга правильно

Ключові особливості правильного виконання станової тяги

Станова тяга — це надефективні вправу, яке спрямоване на накачування м’язів і загальний розвиток силових показників спортсмена. Існує кілька способів його виконання, але у змагальній програмі дозволено використовувати тільки два: 1. Класична станова тяга, яка передбачає розташування ніг трохи вже ширини плечей. Вона розподіляє основне навантаження на розгиначі та інші м’язи спини, тому використовувати її краще атлетам з сильною попереком, коротким торсом і довгими руками. 2. Стиль «сумо», що характеризується широкою постановкою ніг, при цьому навантажуються сідниці, ножні біцепси, верхні трапеції і квадріцепси.
Найчастіше такий стиль вибирають спортсмени з короткими руками і довгим торсом, а також ті, хто раніше мав проблеми з хребтом і чиї ноги сильніше спини. Виконаної правильно станова тяга вважається в такому випадку, коли дотриманий всі технічні особливості даної вправи. Розглянемо їх більш докладно.

Атлети, які тільки приступають до тренувань, що включає в себе дане вправу, роблять дуже багато помилок, порушуючи при цьому всі існуючі закони анатомії людського тіла і фізики. Вони здійснюють спроби підняти штангу або силою рук, або тільки стегон. Подібна методика дещо нагадує румунську тягу, але також виконану з порушеннями, що підвищує можливість отримати травму хребта.

Щоб зробити станову тягу правильно потрібно: • Ступні розташувати під грифом, щоб проекція останнього збігалася з їх серединою. • Ноги знаходяться на комфортній відстані, однак не сильно широко, а самі шкарпетки дивляться кілька в сторони. • Захоплення грифа можна використовувати як звичайний, так і разнохват, але варто відзначити, що при відпрацюванні техніки краще користуватися першим. • подседая виконується до рівня дотику гомілки з грифом, а стегна при цьому повинні бути паралельно підлозі. Їх зміщення в сторони може призвести або в сильній навантаженості попереку, або до втрати рівноваги. • Голова рівна, шия становить одну лінію з хребтом, а погляд спрямований вперед. • Спина тільки рівна, забороняється її кругле. Тільки після прийняття правильного положення можна приступати безпосередньо до виконання самої вправи. Варто також відзначити, то не можна різко відривати штангу від підлоги або кидати її на поміст. Всі рухи повинні бути розміреними і плавними, виконаними без різкості і надриву.

Якщо здійснити відрив різко, стегна відразу ж виявляться набагато вище, ніж цього вимагає техніка, що призведе до навантаження попереку. Що стосується грифа, виконуючи станову тягу правильно, тягнути його не потрібно, а необхідно просто підніматися, тримаючи його в руках. Такі дії з підняття тіла є цілком природними, що дозволяє більше сил вкладати в вправу і при цьому не поступатися технікою.