Станова тяга прямі ногиСтанова тяга прямі ноги

Особливості виконання станової тяги на прямих ногах

Вправа, що отримало назву станова тяга на прямих ногах, за умови правильного і безпечного виконання, може стати відмінним варіантом для тренування спинних м’язів, стегон, сідниць, а також біцепсів стегон. А ось недотримання техніки, використання надмірної амплітуди руху, сети з низькою кількістю повторів, перетренована і спроби при цьому підняти набагато більшу вагу ніж зазвичай, можуть призвести тільки до одного підсумку — травмі. Для початку слід приступити до вивчення правильності виконання даної вправи і тільки потім можна задуматися про збільшення навантаження. Ця вправа, в іншому, як і більшість інших, слід виконувати тільки при поступовому збільшенні ваги і завжди слідувати ідеальної техніці виконання. Запорукою успішності виконання станової тяги на прямих ногах буде і добре розвинена розтяжка.
Вона важлива хоча б для того, щоб можна було з легкістю зайняти необхідну вихідне положення. Особливо необхідно попередньо добре розтягнути ахіллесові сухожилля, що приводять у рух сідниці і м’язи стегна. Цікавий той факт, що у жінок, які воліють взуття на високому каблуці, ахіллесові сухожилля особливо розвинені. На тренування розтяжки потрібно витратити близько 4-6 тижнів, і тільки потім можна приступати до освоєння основних кроків у виконанні станової тяги на прямих ногах. Важливість розтяжки полягає в тому, що тільки за її наявності можна правильно виконувати дану вправу.

Якщо ж вирішите упустити цей момент, тоді ви привчитеся здійснювати тягу по неправильній техніці, від якої вам рано чи пізно доведеться відмовитися. Виконання станової тяги на прямих ногах, не має на увазі постійну фіксацію прямих ніг, не дивлячись на назву. Робити це необхідно тільки в момент верхньої фази, а ось під час всього руху ноги слід тримати злегка зігнутими в колінах.

Починаючи рух знизу, відразу варто утворити невеликий кут, який повинен утримуватися до того періоду, поки гриф не подолає точку трохи вище середини стегна. Після цього настає фінальна фаза вправи, під час якої треба повністю випрямити ноги. У верхній частині вправи потрібно стояти прямо, не відхиляючись назад.

Зайве відхилення назад, не залежно від виду станової тяги, робить украй руйнівний вплив на хребет. Справа в тому, що в даному випадку відбувається зміщення навантаження з несучих елементів хребта на більш слабкі його частини. Під час нетривалої паузи у верхній частині утримуйте лопатки зведеними, спину вигнутою, при цьому центр ваги повинен надавати навантаження на п’яти.

Одночасно з цим щиколотки, таз і плечі повинні складати одну пряму лінію.