Станова тяга рекородСтанова тяга рекород

Яким є світовий рекорд у становій тязі?

Станова тяга вважається одним з найбільш важких і травмонебезпечних вправ, яке входить в так звану «золоту трійку», виконувану на змаганнях з пауерліфтингу на чемпіонатах усіх рівнів даного силового виду спорту. Якщо трохи забігти вперед, то можна відзначити, що світовий рекорд станової тяги без використання екіпіровки встановив стронгмен. Звичайно у минулому він і займався пауерліфтингом, однак на час встановлення рекорду вже встиг відійти від цього спорту і мав зовсім протилежні життєві інтереси. Багато хто вважає станову тягу дуже небезпечним вправою, але якщо бути гранично об’єктивним і чесним, то будь силова вправа, виконане з порушенням техніки, може призвести в серйозного травмування спортсмена.
Саме з цієї причини, перед тим, як приступити безпосередньо до тязі, необхідно відмінно і якісно розім’яти всі робочі м’язи, а починати її виконання варто з невеликих ваг, поступово збільшуючи їх показники. Але повернемося до рекорду станової тяги. Його було встановлено Бенедиктом Мангусоном, уродженцем Ірландії, дата народження який 4 липня 1983 року.

Займатися Беня (як його називають багато любителів заліза і всі російські ліфтери) почав з шістнадцяти років, після отримання вельми серйозну травму хребта. Тільки силовий спорт допоміг хлопцю повністю відновитися і не залишитися інвалідом. Першим радою тренера для зміцнення мускулатури спини була саме станова, на якій новачок показав приголомшливі результати. Першим вагою, який зумів узяти Бенедикт стала штанга в 120 кг, а всього через декілька тренувань ці показники зросли до 180. Для встановлення світового рекорду станової тяги молодому даруванню знадобилося одинадцять років постійних і вельми наполегливих тренувань.

Нагадаємо, що встановлений він був другого квітня дві тисячі одинадцятого року на турнірі Ронні Колемана — Ronnie Coleman classic. До слова сказати, його засновник є восьмиразовим володарем звання Містер Олімпія. Саме на цих змаганнях Бенедикту вдалося показати результат в 1015 фунтів або 460 кілограм. Вельми важливо, що зробив він це без використання екіпіровки (на спортсмена в період виконання був тільки силовий пояс).

Що стосується габаритів самого Бенедикта Мангусона, то його вага на той час становив 172 кілограми при зрості в 183 сантиметри.