Станова тяга що цеСтанова тяга що це

Особливості вправи станова тяга

Можливо мало хто знає, що станова тяга — це найдавніше вправу в силових видах спорту. Більше того, про нього у багатьох спортсменів часто складається не повністю об’єктивну думку, наприклад, або недооцінюється його користь, або переоцінюється шкода від нього. Зазвичай новачок, який тільки почав відвідувати спортзал, приступить до виконання станової тяги через кілька місяців тренувань.

За цей період він повинен буде підготувати свої м’язи до виконання даної вправи, оскільки по-іншому просто не вийде. Так, перш ніж почати виконувати дану вправу, необхідно виробити певну техніку руху, розвинути в необхідній мірі ті м’язи, які приймають головне участь у становій тязі. Засвоївши ці правила можна вникати в нюанси технічного боку виконання вправи.
Не варто вважати, що станова тяга — це найпростіше вправу в силових видах спорту, оскільки потрібно просто взятися за штангу і тягнути її вгору. Але вправа не так просто у виконанні, як спершу може здатися. Якщо задуматися, то будь-яка людина на планеті здатний виконати станову тягу, вона виконується, коли ми щось піднімаємо з землі, наприклад, відро води, мішок картоплі, дитини.

Звідси випливає висновок, що станова тяга відноситься до одних з найбільш фізіологічних вправ. Крім цього, вона здатна розвивати практично всю м’язову систему тіла і впливати на організм в цілому. Але цього можна досягти тільки строго дотримуючись певних правил. По-перше, правильність виконання станової тяги залежить від розташування центру тяжіння.

Центр ваги будь-якого обтяження (не має значення штанга це чи відро води) повинен розташовуватися максимально близько до осі центру ваги людини. М’язи спини при цьому важливо тримати прямими, а хребет злегка (зауважте — злегка) прогнутися. Правильне положення тіла можна зайняти за допомогою відповідного положення голови, тобто погляд спрямовується не собі під ноги, а прямо перед собою, строго по горизонтальній лінії або навіть трохи вище. По-друге, вважати, що станова тяга — це легке вправу і братися за підйом непосильного вантажу — неправильно.

Дуже важливо правильно оцінювати свої можливості, інакше доведеться все подальше життя заліковувати свою поперек від отриманої травми. Станова тяга — вправа досить корисне, що може придатися як у побуті, так і в професійній діяльності. Освоєння техніки даної вправи в умовах спортзалу дозволяє піднімати при необхідності різні предмети.

Крім того, спортсмен з його допомогою виробляє певний руховий стереотип, а також змушує працювати практично 70% м’язів свого тіла.