Станова тяга штангиСтанова тяга штанги

Примітні особливості станової тяги

Станова тяга штанги відноситься до числа трьох змагальних вправ, є базовими в пауерліфтингу. Дана вправа визнано найпотужнішим, оскільки в ньому фігурують максимальні ваги, причому більше, ніж у присіданнях. Використовують її також і в бодібілдингу, оскільки з її допомогою можна пропрацювати практично всі групи м’язів тіла.

Так, в момент виконання станової тяги відбувається залучення в роботу 70% м’язів тіла. Це може відбуватися як під час підняття штанги, так і в момент стабілізації тіла. Дане вправа впливає практично на всі ділянки тіла, від нього навіть шия здатна збільшуватися в обсягах.
Крім того, примітний той факт, що — це саме фізіологічне вправу з усіх існуючих у силових видах спорту. При більш ретельному розгляді ми бачимо, що станову тягу — а це підйом тяжкості в незалежності від того, спортивний снаряд це чи якийсь інший предмет — людина здійснює практично кожен день, наприклад, коли ми піднімаємо відро з водою, або дитину і т. д. У період виконання станової тяги зі штангою в роботу залучаються наступні м’язи: біцепси стегон, м’язи сідниць, випрямлячі хребта, найширші спинні м’язи, передпліччя, верхньої частини спини. З боку здійснення вправи може виглядати досить просто: атлет наближається до штанги, нагинається, щоб вхопитися за гриф, трохи згинає в колінах ноги, вдихає повітря в легені і дивлячись прямо перед собою робить підйом штанги, одночасно з цим випрямляючи ноги, потім спину, а після — плечі.

Виконання вправи таким чином виглядає повністю природно, тому що саме так піднімаються в житті важкі ваги, щоб уникнути травм спини. Однак якщо не дотримуватися правил виконання техніки станової тяги зі штангою, ця вправа може звернутися в дуже небезпечне заняття. Усього є кілька типів станової тяги. На важкоатлетичних змаганнях виконується станова тяга класичного типу або в стилі сумо.

Крім цього, існує також «мертва» тяга, тяга «треп-грифом». Багато спортсменів уникають виконання цієї вправи. Причин тому може бути декілька, наприклад, недооцінюється його значення в прокачуванні м’язів, або ж просто немає бажання отримати травму.

Однак варто розуміти, що без станової тяги зі штангою побудувати необхідну мускулатуру не вдасться. І замінити цю вправу іншим не вийде, оскільки якраз в цьому і полягає особливість станової тяги — вона не має аналогів. Примітний той факт, що крім прокачування більшої частини м’язів, за допомогою станової тяги можна збільшувати свої силові показники, причому навіть при роботі не з максимальною вагою.