Станова тяга з гантелямиСтанова тяга з гантелями

Станова тяга гантелями — відмінна альтернатива штанзі

Станова тяга з гантелями є чудовою альтернативою класичної тяги зі штангою, яка особливо підходить дівчатам, а також навичками «залізного спорту». Її основний плюс полягає в тому, що при виконанні даної вправи спостерігається вирівнювання центру ваги, а також з’являється можливість розташування гантель з боків. Останнє дуже сприяє зниженню навантаження на суглоби. Крім цього, можна здійснювати нахил трохи нижче (все залежить тільки від гнучкості спортсмена), що сприяє збільшенню амплітуди руху.
Ще одним позитивним моментом роботи саме з гантелями є те, що при підйомі-спуску немає відхилення від правильної траєкторії руху, як це можна спостерігати при роботі зі штангою. Що стосується варіацій станової тяги з гантелями, то вона має багато різновидів і за їх кількістю аніскільки не надходить штанзі. При виконанні можна використовувати всі відомі варіанти: класична, сумо, мертва, румунська.

При виконанні станової тяги з гантелями спину необхідно максимально прогнути в попереку, якщо немає можливості нахилитися і при цьому не горбити спину, то варто або нахиляться не так низько, або сильніше зігнути коліна. А ось випрямлятися необхідно повністю. Якщо говорити про ступінь згинання ніг, то від цього буде залежати напругу і робота сідничних м’язів, інакше буде виконуватися навантаження на задню поверхню стегон. Однак виконувати вправу на прямих ногах не стоїть, адже при цьому буде спостерігатися підвищене навантаження на підколінні сухожилля, а при сильному згинанні тяга може перетворитися на просте присідання, чого також здійснювати не можна.

Щодо твердження, що така тяга більше підходить дівчатам і новачкам, то це пов’язано з тим, що техніку її виконання набагато простіше засвоїти, ніж зі штангою, а ось результат опрацювання сідничних м’язів і задньої поверхні стегон буде відмінним. Дуже важливо відзначити, що при присутності больових відчуттів в спині або попереку дану вправу дозволено виконувати тільки після попередньої консультації зі спортивним лікарем. І навіть при його вирішенні робити станову тягу з гантелями можна тільки після трьох підходів гиперєкстензии.

Що стосується основної мети даної вправи, то вона полягає в нарощуванні загальних обсягів м’язової маси тіла спортсмена, при якому переважний акцент робиться на мускулатуру спини і ніг.