Становій тязі рекордівСтановій тязі рекордів

Особливості станової тяги й її виконання

Станова тяга є основним вправою при опрацюванні мускулатури спини, а також м’язів «кора» або бічних і прямих м’язів преса. Однак багато спортсменів нехтують цією вправою внаслідок його «важкості». Однак, щоб домогтися в становій тязі рекордів, над цим процесом доведеться довго і наполегливо працювати, викладаючись практично на повну.

Будь-які інші вправи не йдуть у порівняння з ефективністю саме станової тяги для росту м’язів. Для тренувань можна використовувати гантелі різної вагової категорії. Логіка виконання даної вправи полягає в необхідності підняття тяжкості з підлоги, розпрямивши при цьому корпус повністю. Однак при цьому необхідно дотримуватися деяких правил, щоб уникнути нанесення травм від надмірної різкого навантаження. У станової тяги з використання гантель є свої мінуси, серед яких низьке розташування снарядів на підлозі, внаслідок чого складніше нагинатися, і неможливість підняття одночасно двох гантель з вагою по п’ятдесят кілограмів.
При цьому використання штанги дозволяє легко осилюємо стокілограмовий вага снаряда. Тому за допомогою гантелей виконання станової тяги рекордів по вазі отримати не дозволить. При виконанні вправи необхідно стоячи розташувати ноги на тридцять сантиметрів, розставивши ступні злегка в сторони.

Гриф лежить на підлозі штанги повинен проходити чітко по центру ступні, розташовуючись при цьому максимально близько до ноги. Далі слід опустити корпус, не згинаючи коліна, взяти штангу по мітках, ширина яких дорівнює приблизно сорока сантиметрам, зігнути коліна, після чого виставити груди вперед і прогнути поперек до досягнення прогином спрямованості вниз і відведення таза назад. При коректно зайнятому вихідному положенні буде відчуватися напруження м’язів низу спини і задньої частини ніг.

Стегна при цьому бажано не опускати, та й сідати нижче не варто. Основна функціональне навантаження тут повинна припадати саме на спинні м’язи. Далі слід виставити груди вперед, не переносячи при цьому ваги тіла на носки, і піднятися, утримуючи гриф штанги по максимуму наближено до ніг.

Зайвих рухів у верхній точці виконувати не слід. Необхідно лише підняти вагу і завмерти. Існують поширені помилки виконання станової тяги, яких слід уникати. Багато спортсменів часто напружують спинні м’язи, а також м’язи плечей у верхній частині руху, вигинаючи при цьому поперек більше, ніж повинні.

Єдиним вправою, виконуваним у верхній точці слідом за підйомом повинно бути виставлення вперед грудей. Але, при цьому, не слід виробляти спробу з’єднати лопатки. Необхідно просто виставити груди, завмерти на пару секунд і контрольовано опустити вага вниз.