Станової тяги нормативСтанової тяги норматив

Значення прямої спини в виконанні станової тяги

Станова тяга є одним з комплексних вправ, здатне навантажувати всі групи спинних м’язів. Крім того, багато спортсменів цінують дану вправу за те, що з його допомогою можна ефективно набирати м’язову масу. Головним чином, станова тяга спрямована на опрацювання м’язів спини і ніг. Це відіграє велике значення не тільки для їх прискореного зростання, але і створює умови для накачування в цілому всієї мускулатури.
У ситуації виконань станової тяги нормативів очевидний факт її ефективності, який прямо пропорційний кількості млинців на робочій штанзі. Але варто пам’ятати, особливо новачкам, що чим більше використовується вага, тим більше з’являється шансів отримати травму. У зв’язку з цим, головне, на що варто звертати увагу, виконуючи станову тягу — правильна техніка.

Основна помилка, чинена новачками, полягає в гонитві за вагою без дотримання техніки. Даний факт насправді досить легко пояснити. Так, біомеханіка станової тяги в принципі проста, а включені в роботу найбільші м’язи тіла можуть створювати ілюзію легкої ваги.

При цьому саме та сама ілюзія здатна значним чином нашкодити починаючому пауерлифтеру. Перше, про що варто згадати кажучи про техніку виконання станової тяги, є пряма спина. Чому це так важливо?

Справа в тому, що між хребцями є еластичні диски, які складаються з хрящової тканини. Нахиляючи тіло, позвонкам доводиться зближуватися між собою, затискаючи міжхребцевий диск. Коли у людини в руках не мається вантажу, такі рухи практично не несуть ніякої небезпеки. Але відразу після того, як піднімається велику вагу, тиск на хрящ значно зростає. У разі неправильно виконується станової тяги, зігнута спина може призвести до того, що диск не просто буде затиснутий, а й пошкоджений.

У підсумку можна заробити на все життя постійні гострі болі і погіршення функціонування інших систем організму. Для того, щоб такі наслідки не наздогнали спортсмена, виконувати станової тяги норматив необхідно так, щоб при всіх фазах вправи тримати спину рівно. Таким чином, міжхребцеві диски знаходитимуться в безпеці. Допомога у фіксуванні спини в прямому положенні можуть надати максимально зведені лопатки, які необхідно тримати в такому положенні до останнього повтору.

Варто стежити за тим, де знаходиться гриф штанги, який повинен бути максимально наближений до гомілки і стегон. Таке положення забезпечує спині менше навантаження. Тому спостерігаючи за професійними пауерлифтерами, можна побачити, що їх передня поверхня гомілки роздерта, що свідчить про правильному положенні грифа під час виконання нормативів.