Стероїди бодібілдингСтероїди бодібілдинг

Стероїди в бодібілдингу: що це таке і чи потрібні вони спортсмену?

Анаболічні стероїди — це спеціалізовані препарати, що імітують дію чоловічих статевих гормонів: дигидротестостерона і тестостерону. Подібні хімічні препарати прискорюють ріст м’язової тканини, збільшуючи синтез білка в клітинах. Саме з цієї причини популярність стероїдів у бодібілдингу зростає з кожним днем.

На відновлення м’язів після інтенсивного тренування потрібно 2 дні. Анаболіки здатні знизити вдвічі цю цифру. Це означає, що швидкість росту м’язів також збільшується.
Однак, оскільки стероїди блокують дію гормону картізола, який використовує білок в якості палива для роботи м’язів, процес зростання може збільшитися в 3-4 рази. Відповідно, спортсмен, що вживає анаболічні стероїди, за місяць тренувань, незалежно від їх інтенсивності, може набрати близько 10 кг м’язової маси. Паралельно з цим процесом спостерігаються такі зміни: • зміцнення кісток; • збільшення сили; • зменшення кількості жирових відкладень; • підвищення витривалості.

Багато атлетів, почувши про наявність у бодібілдингу стероїдів, які покращують результати тренувань, починають активно їх застосовувати. За короткий час подібні препарати стрімко наближають атлетів до поставлених цілей. Однак, помітивши позитивні зміни свого тіла, спортсмени стикаються з супутніми проблемами. Справа в тому, що людина в процесі прийому анаболіків стає агресивним — це може спровокувати необдумані дії.

Також деякі відзначають підвищення артеріального тиску, виникнення вугрової висипки, підвищення рівня холестерину в крові. У юному віці стероїди можуть стати причиною зупинки росту і розвитку організму, оскільки тіло перемикається на розвиток м’язової тканини, залишаючи без уваги кісткову. Після застосування подібних препаратів ситуація може погіршитися. Справа в тому, що наявність в крові великої кількості чоловічого гормону -тестостерона — призводить до того, що природні процеси його виділення зупиняються.

При цьому органи, які його виробляють і зовсім можуть атрофуватися. Усіх цих наслідків уникнути можна, якщо в бодібілдингу стероїди застосовувати правильно, дотримуючись рекомендацій фахівців. Оскільки хімічні препарати призначені для професійних культуристів, перед їх прийомом слід пройти обстеження та проконсультуватися з фахівцями.

Лікарі та професійні тренери допоможуть вам уникнути плачевних наслідків прийому анаболічних стероїдів.