Стероїди це щоСтероїди - це що?

Характерні риси анаболічних стероїдів

Анаболічні стероїди — що це і для чого вони потрібні? Таке питання досить поширений на форумах і часто задається в пошукових системах. Відповідаючи на нього, варто сказати, що це синтетичний гормон тестостерону, тобто вироблений штучним шляхом, який використовується для нарощування м’язової маси, сили і витривалості.
Спочатку, анаболіки створювалися в медичних цілях, але потім вони стали використовуватися в спорті. Тестостероном називається чоловічий статевий гормон, відповідальний за наявність у чоловіків статевих ознак — росту волосся на обличчі, розвиток статевого органу, низький тембр голосу, а також розвиток м’язової маси та ін. Під час прийому синтетичного гормону наш організм починає менше виробляти власного тестостерону. Небезпека криється в тому, що дуже часто неграмотне і неправильне використання стероїдів (наприклад, довго і без перерв) може призвести до серйозних наслідків — імпотенція, безпліддя, облисіння, а також гінекомастія — розвиток жіночих м’язів грудей у ​​чоловіків (в результаті надлишку тестостерону). Деякі з таких побічних ефектів є оборотними (імпотенція, безпліддя), але от від гінекомастії навіть при регулярних тренуваннях на груди не вдасться позбутися.

Часто вважають, що стероїди — це дуже небезпечні речовини. Це, в принципі, є вірним висновком, оскільки всі існуючі на сьогоднішній день препарати медичного призначення (саме такими є анаболіки) не можуть вважатися безпечними. При цьому доводиться відштовхуватися від ступеня наноситься ними шкоди, і стероїди тут не є винятком. Приміром, оральні стероїди наносять таку ж навантаження на печінку, як парацетамол або антибіотики, але менше, ніж етиловий спирт. Найбільш складні побічні ефекти виникають часто у тих, хто до прийому стероїдів мав проблеми зі здоров’ям.

Це одна з основних помилок новачків у бодібілдингу. З цієї причини дуже важливо перед початком проконсультуватися з лікарем і далі перебувати під його постійним наглядом, тому, що стероїди, це, в принципі, медичний препарат для лікування серйозних захворювань. Існуючі на сьогоднішній день синтетичні стероїди можуть надходити в організм двома способами — орально або за допомогою ін’єкцій. Під час ін’єкцій препарат надходить прямо в кров у повному обсязі, а у формі таблетки проходить весь ШКТ, через що виявляється в напівзруйнованому стані. Надійшов у кров стероїд направляється до м’язів, їх клітинам.

Далі молекула стероїду, перейнявшись в клітку, передає їй інформацію, побуждающую її до зростання.