Стероїди цеСтероїди це

Деякі міфи про шкоду і користь стероїдів

Андрогени і анаболічні стероїди — це особливі речовини, які позначають абревіатурою «ААС». Крім того, що такі препарати використовуються в медицині для лікування хворих, а також у бодібілдингу — для нарощування м’язової маси, вони є ще головним джерелом виникнення найрізноманітніших міфів. Одним з таких вважається найпоширеніший серед великої кількості культуристів міф — серед ААС є безпечні препарати.

Таку думку є повним оманою. Для початку варто зрозуміти, що безпечних медичних препаратів не існує в природі, а, значить, анаболічні стероїди, що є, як не крути, лікарськими препаратами, не можуть бути безпечними. При цьому питання повинен ставитися трохи по-іншому — наскільки велика ступінь їх небезпеки? Одним з міфів є також думка, що всі анаболічні оральні стероїди — це небезпечні для печінки препарати.
Насправді, це так, але практично в такій же мірі, як парацетамол або антибіотики, і в меншій, ніж алкоголь. Одночасно з цим існують анаболіки м’якої дії і сильного, про що також варто знати, розмірковуючи над «безпекою» цих речовин. Наступний міф про те, що стероїди — це повністю смертельні препарати. Він є абсолютною протилежністю попередньої думки, але його відмінною рисою є те, що таке думка поширена серед противників ААС.

Насправді ж, сьогодні поки що не існує достовірної та підтвердженої смертельної дози анаболіків, або хоча б токсичної. Можливо, саме з цієї причини — масових смертей серед бодібілдерів і представників інших силових видів спорту на даному етапі не зафіксовано. Стероїди — це можливість заробити безпліддя і імпотенцію. В деякій мірі, дана думка є достовірним, оскільки такий негативний ефект від прийому ААС може наступити. При цьому варто відразу уточнити, що такі проблеми можуть виникнути в результаті неправильного прийому анаболіків.

Крім цього, імпотенція і безпліддя є оборотними наслідками. Що стосується ретельно продуманої схеми прийому анаболіків, строгого проходження їй, то тут відзначається ефект підвищеного лібідо протягом всього курсу, що може стати проблемою, якщо спортсмену не вдасться «розрядити» цю ситуацію. І ще один поширений міф — боротьба з допінгом здатна очистити спорт.

Подібну думку є занадто наївним, оскільки насправді даний факт тільки підштовхує до створення більш унікальних видів ААС. На даному етапі величезна кількість лабораторій займаються розробкою і створенням таких препаратів, які неможливо виявити за допомогою перевірок допінг-контролю.