Стероїди що цеСтероїди що це

Особливості стероїдів: про що варто знати?

Деякі помилково припускають, що стероїди — це ті ж самі анаболіки. Але, справа в тому, що стероїдами прийнято називати все виробляються організмом гормони: як жіночі, так і чоловічі. І саме стероїди на основі чоловічих статевих гормонів (в більшості випадків саме тестостерон) називаються анаболічними. Ці речовини, вироблені хімічним шляхом, відомі з минулого століття. Саме тоді їх почали використовувати в медицині.

У середині 50-х років учені повністю переконалися в тому, що тестостерон забезпечує чоловіків їх характерними статевими ознаками. У середині 40-х років були відкриті анаболічні властивості тестостерону, що стало приводом створення препаратів на його основі у вигляді ін’єкцій. Найчастіше лікування такими препаратами призначалося хворим, що страждають зменшенням м’язової маси, наприклад, колишнім військовополоненим. Крім того, приблизно в той же час, почалося масове використання стероїдів у спорті.
Завдяки їм досягалося збільшення силових показників. Про те, що стероїди — це спосіб радянських штангістів ставити світові рекорди — дізналися на Заході, де згодом співробітниками лабораторії CIBA в 1956 році був винайдений неочищений похідний препарат на основі тестостерону Дианабол. До 1964 року у продажу можна було зустріти всі нині відомі стероїди американського походження — Дека, Анадрол, Анавар, Дураболин, Нілевар, максиболин, Прімоболан, Винстрол, Стромба, Нілевар. З тих пір американські виробники не надали на ринок практично жодного нового препарату за останні кілька десятків років. Справа в тому, що в США відбувається постійний тиск державними органами з приводу припинення випуску багатьох стероїдів, які сьогодні є забороненими до продажу.

У зв’язку з цим, винахід більш досконалих стероїдів є збитковим заняттям. При цьому ситуація в Європі склалася більш ліберальна і хоча європейці не випустили жодного карколомного стероїду, вся їхня продукція набагато безпечніше своїх американських аналогів. Таким чином, варто запам’ятати, що стероїди — це синтетичні похідні секреції гормону тестостерону. «Синтетичний» увазі отримання штучним шляхом, причому, найчастіше, для цього використовується корінь такої рослини, як мексиканська сарсапарілла.

До хімічної обробки речовина всередині цієї рослини є повністю інертним і не може надати анаболічного впливу на організм. Тестостерон — чоловічий статевий гормон, що виробляється в сім’яниках і здатний впливати на ряд метаболічних функцій всередині людського організму. Однією з таких є стимуляція росту м’язової тканини, крім цього від нього залежать і наявність вторинних статевих ознак — ріст волосся на обличчі, розвиток статевого органу, ерекція, низький голос, агресивність у поведінці.

Анаболічні стероїди активізують ріст м’язової тканини, при цьому загальмовується функція розвитку вторинних статевих ознак. З цієї причини не варто починати використовувати такі препарати молодим людям до 21 року.