Стероїди що це такеСтероїди - що це таке

Основні положення щодо стероїдів

Якщо ви один з тих, кого цікавить питання «Стероїди — що це таке?», Тоді вам варто знати для початку, що цим терміном прийнято називати великий клас речовин, які є у всіх живих організмах, але в різних кількостях. Найчастіше, ті стероїди, які використовують атлети, називаються анаболіками і створюються на подобу чоловічого статевого гормону тестостерону. З їх допомогою відбувається нарощування м’язової маси.

А ось ті стероїди, які використовуються в медицині, називаються кортикостероїдами і не мають анаболічного ефекту. У чоловічому організмі вироблення тестостерону відбувається, більшою мірою, в чоловічих статевих залозах, а також в наднирниках. Для синтезування (штучне виробництво) тестостерону використовується холестерин.
Крім того, відповідаючи на запитання: «Що це таке стероїди?», Варто відзначити, що використання цих речовин в медицині практикується на легальній основі. Для ряду специфічних захворювань курси стероїдів дозволяють поліпшити стан здоров’я пацієнта. Приміром, при раку яєчок у чоловіків анаболічні стероїди заповнюють недолік тестостерону в організмі, завдяки чому відбувається підтримування вторинних статевих ознак. При цьому в медицині курси стероїдів набагато коротше і менш інтенсивніше, ніж у спорті — їх застосовують у середньому від 4 до 6 місяців. Вживання стероїдів за медичними показаннями увазі щоденний прийом анаболіків від 2,5 мг до 400.

При цьому використовується тільки один вид препаратів, у той час як у бодібілдингу атлети здійснюють прийом відразу декількох різновидів анаболіків. Крім безлічі небезпек, пов’язаних із застосуванням стероїдів, варто знати, що використовувати ці речовини не бажано в період статевого дозрівання — до 21 року. В іншому випадку, можна зіткнутися сильної затримкою росту, висипом вугрів, яка після відміни препарату залишає глибокі сліди на шкірі.

Відомий випадок, коли вугрі була настільки сильною, що людина потрапила в лікарню. Крім цього, варто знати, що стероїди — це така речовина, надлишок якого в чоловічому організмі приводить його до перетворення в жіночі статеві гормони. З цієї причини у чоловіків можуть розвинутися м’язові тканини жіночих грудей, тобто Гінекомастія. І, незважаючи на те, що даний ефект виникає не в кожному випадку прийому анаболіків, все ж наслідки від нього незворотні. Поимя цього, прийом стероїдів чреватий обласному, причому не тільки у чоловіків, але і у жінок.

Тривале і велич вживання таких препаратів призводить до настання безпліддя у чоловіків, хоча це процес звернемо через півроку після припинення прийому стероїдів.