Технічні правила пауерліфтингу та обладнання під час змаганьТехнічні правила пауерліфтингу та обладнання під час змагань
Технічні правила пауерліфтингу та снаряди для змагань
Як відомо, під час змагань всі вправи проходять на помості, де повинен знаходитися атлет і кілька асистентів. Поміст повинен бути розміром не менше 2,5х2,5 метрів і не більше 4,0х4,0 метрів. Поверхня помосту в основному гладка, плоска, не слизька, горизонтальна і тверда.

Поміст не повинен бути вище 10 сантиметрів від підлоги або сцени, також поверхню помосту можна обробити дозвіл не ковзаючим матеріалом, наприклад палубної фарбою. Під час змагань виключаються гумові мати і схожі листові матеріали. Допускається застосування вставок в поміст, які виготовлені з не ковзають матеріалів, але за умови, що вони безпечні, наприклад, при кидку штанги вона не повинна відлітати від підлоги, щоб не пошкодити спортсмена або асистента.
До початку змагань або встановлення пауерліфтинг рекорду необхідно отримати дозвіл Технічного комітету, суддів або журі на застосування цього помосту. Якщо атлет невисокого зросту і не може зняти штангу зі стійки, то спеціально для нього споруджують піднесення на помості, таким чином збільшити висоту помосту.
Що стосується обладнання для пауерліфтингу, то на всіх рівнях змагань, які організовуються за встановленими правилами і законам ІПФ, дозволяється використовувати тільки штанги і диски. При використанні не відповідають нормам і вимогам дисків, змагання та пауерліфтинг рекорди вважаються недійсними. Під час змагань можна використовувати тільки ті диски і грифи, які відповідають чинним правилам і вимогам пауерліфтингу.

В ході змагань спортсмен не має права міняти диски або грифи, за винятком, коли гриф пошкоджується чи гнеться. На будь-яких змагання з пауерліфтингу має бути вмонтована світлова сигналізація, за рахунок якої судді будуть оголошувати про своїх рішеннях. Можна використовувати таку ж світлову сигналізацію, як і у важкій атлетиці.

Коли один з суддів не вбачає помилку, він може за допомогою пульта вказати своє зауваження і подати звуковий сигнал атлетові про те, що його підхід зазнав краху. Кожен суддя має в своєму арсеналі білий і червоний світло, які означають "вагу знято" і "вага не знято". Лампи даної сигналізації розташовані горизонтально щодо місцерозташування судді.

У разі поломки світлової сигналізації або при відсутності світла, судді можуть використовувати прапорці відповідного кольору.

..ще зі SportMashina.com: Що таке пауерліфтинг?
Пауерліфтинг екіпірування
Змагання з пауерліфтингу

Після того як спрацює сигналізація судді піднімають картки або таблички певного кольору, кожен з яких означає причину помилки і неправильності підходу. Так, червона картка означає помилку номер один, синя картка — помилку номер два, ну а жовта картка — помилку номер три. Також на місці змагань повинно знаходитися табло, видиме всім присутнім, включаючи спортсменів і глядачів.

Прізвище атлета знаходиться під номером жеребкування, яке проводиться для кожної вправи.

Пауерліфтинг основи відео

567 кг. — Абсолютний світовий рекорд з пауерліфтингу, тремтіть, наші атлети виступають!