Техніка виконання станової тягиТехніка виконання станової тяги

Техніка виконання вправи станова тяга

Виконуючи вправу станова тяга, на прямих або трохи зігнутих в колінах ногах, при цьому сама частота виконання цієї вправи не перевищуватиме 1 рази на тиждень, в такому випадку ви зведете до мінімуму ризик отримання травми спини. Якщо ж вас турбують побоювання, і ви дорожите своєю спиною, то слід викарбувати техніку безпеки при виконанні силової тяги, перш ніж приступити до складання циклу тренувань і підганяти їх частоту. Знайте, станова тяга та її різновиди – це практично найкорисніше вправу в світі бодібілдингу, якщо ставитися до нього з повною серйозністю, а не заради демонстраційних показів своєї сили. Щоб ефект був максимальним, необхідно правильно виконувати станову тягу із середнім, а потім з високою кількістю повторів.

Тим часом, не женіться за великими числами, 20 повторень – цілком достатньо, а якщо ви любитель, то зупиніться на 6-12 повторах.
Станова тяга на прямих ногах – тут задіяно все ваше тіло. Але розвиток з голови до п’ят має одну особливість – не можна працювати в режимі до відмови м’язів, це призводить до перенапруження дрібних м’язів спини, що може спричинити за собою травму. Завершуйте цю вправу, коли відчуєте, що наступний повтор призведе до того самого небажаного відмови.

Повірте, результат від цього гірше не стане.

Станова тяга на прямих ногах, як дуже важлива вправа, вимагає додаткового опису, адже при вірному виконанні ви отримаєте величезну користь. Так само як при неправильному виконанні чималої шкоди.

Враховуйте, що серйозна в минулому травма спини – це перше протипоказання, яке може відмінити тільки професійний спортивний лікар. Якщо травма була незначна, порадами лікаря все одно не варто нехтувати.

Тільки тоді, коли ви зможете діставати носки ступень пальцями рук, при цьому ноги повинні бути випрямлені, ви зможете почати станову тягу. Чим ширше хват, тим більше повинна бути ваша гнучкість для правильної та результативної роботи. Необхідно стежити, щоб хват не був занадто широким, тому що так можна перенапружити спину, якщо в роботі використовується велику вагу.

Оптимальний варіант – тримати ноги на ширині плечей. А гнучкість свого тіла досягається вправами на розтяжку. Не ставши досить гнучким, виконуйте станову тягу на підлозі при прямих ногах, використовуючи млинці 15-20 кг, щоб уникнути зайвої напруги.

Необхідно стежити за тим, щоб штанга не видалявся від вас – розмірено рухалася практично впритул до ніг. При достатньої гнучкості перейдіть на надійну лавку чи платформу. Висота рівною піднесеної майданчика повинна підбиратися так, щоб на рівні підйому ноги можна було братися за штангу на підлозі. При підйомі грифа з лави, необхідно перебувати в позі зігнутих ніг, потім відразу ж випрямити їх, перейти в напружену позицію.

У такій позиції гриф торкнеться верхнього краю шнурівки вашого взуття. Для забезпечення безпеки тримайте гриф ближче до ніг. Плавно і рівномірно піднімайте штангу, без ривків, перекосів і прискорень.

Після короткої паузи таким же чином вниз.

Bіди станової тяги відео

Основні різновиди тяги — це станова тяга або класична тяга, «мертва тяга» (мертва тяга може виконуватися так само на прямих ногах) і тяга «сумо». Відео різних тяг представлені нижче.