Територія фітнесТериторія фітнес

Правила тренувань на території фітнес-клубів і спортзалів

Люди відвідують фітнес-центри і спортзали для досягнення самих різних цілей: зміцнити власне здоров’я, поліпшити зовнішній вигляд, зменшити вагу або познайомитися з ким-небудь. Однак, в незалежності від наших цілей, правила техніки безпеки на території фітнес-клубів будуть завжди одними і тими ж. Перед початком занять тренер зобов’язаний пояснити вам всі існуючі правила безпеки при використання силових і кардіотренажерів.
При цьому не варто ставитися до інструктажу несерйозно, адже він настільки ж важливий, як якщо б ви, наприклад, спускалися по гірській річці в шоломі або піднімалися на скелю зі страховкою. Дотримання основних правил дозволить зберегти вам ваше здоров’я і здоров’я оточуючих вас людей. На території фітнес-центрів і спортзалів є чимало сучасних тренажерів. При цьому не варто приступати до занять, поки ви не ознайомитеся з інструкцією. На тренажерах зазвичай вона розташована прямо на ньому або біля нього, якщо ж її немає — зверніться до інструктора.

Не можна залишати одяг, рушник і решта предметів поряд з кардіотренажерів, оскільки ці речі можуть потрапити в його рухому частину і спровокувати небезпечну ситуацію. Аналогічне правило існує і щодо розміщення поряд з тренажерами води. Приймаючи рішення зайнятися на території фітнес-центру в тренажерному залі, також варто дотримуватися правил роботи з тренажерами. Спочатку ознайомтеся з інструкцією, після чого, бажано з інструктором, перевірте надійність кріплень і установки. Тренуючись зі штангою, не можна забувати про використання спеціальних замків, при цьому, в цілому, всі заняття з великими вагами варто виконувати тільки поруч з помічником або інструктором.

Крім цього, заняття в тренажерному залі в обов’язковому порядку передбачають торс, закритий одягом, і не забувайте про використання рушники. Слід знати, що на території фітнес-центру передбачаються ще й групові заняття, які також мають свої правила. По-перше, не можна спізнюватися на заняття — інструктор має право вас не пустити на тренування, оскільки запізнюючись ви будете заважати іншим. По-друге, не варто відразу ж на першому занятті намагатися виконати всі вправи по максимуму.

Рекомендується відвідувати ті заняття, які відповідають вашому рівню фізичної підготовки. По-третє, під час аеробного тренування можна різко зупинятися, оскільки в такій ситуації ваш пульс, різко знижуючись, призведе до перевантаження серцево-судинної системи. Крім цього, дуже важливі дотримання техніки безпеки під час тренувань зі спеціальним інвентарем, наприклад, степ, кор, босові.