Тяга без штангиТяга без штанги

Станова тяга без штанги — тяга Кінга

Чи можливо зробити станову тягу без штанги? Як би безглуздо не звучав дане питання, однак на нього у нас є виключно позитивну відповідь — так! Така вправа називається тяга Кінга і воно є дуже корисним при домашніх тренуваннях, коли штанга або гантелі відсутні.

Однак слід зауважити, що подібне вправу вельми складно з технічної сторони і складається воно із сукупності присідань на одній нозі і нахилів. Тягу Кінга незаслужено забувають про відносять до «аутсайдерам» спільно з такими заняттями як гиперєкстензия на м’ячі, сідничні місток і ін. Це пов’язано з тим, що вправа не входить до бази силових тренувань, а є допоміжним. Його завдання полягає у розвитку помітного скелета дрібної мускулатури-стабілізаторів. Саме останні допомагають підтримувати суглоби, м’язи кора, а також зміцнюють зв’язки.
Розберемо техніку виконання станової тяги без штанги більш докладно. Для початку необхідно стати на одну ногу і повернути її трохи всередину (це допоможе краще зберігати рівновагу). Для зниження навантаження на суглоб і додання сідничних м’язів постійної напруги необхідно трохи зігнути опорну ногу.

Що стосується вільної ноги, то її слід відвести убік і також зігнути в коліні (кут згину порядку 90 градусів), намагаючись не допускати її дотику до підлоги. Поперек при цьому повинна бути прогнута, як і при виконанні звичайною становою, а пальцями потрібно торкнутися підлоги, якщо вийти, можна всією долонею, але не спиратися об нього. З цього складається все вправу, проте його складові потрібно з’єднати і виконувати одночасно: нахил на одній нозі вчиняється поки кисті не досягнуть рівня коліна, після згинається нога до того моменту, коли руки торкнутися підлоги. Після здійснення всіх дій необхідний повернення у вихідне положення. Вправа повторюється спочатку.

Якщо стоїть питання про те, коли в процесі тренування найкраще виконувати станову тягу без штанги, або тягу Кінга, то найкраще нею доповнювати звичайну станову або ж румунську, а ще допускається суміщення з різними присіданнями. Для людей, в тренувальний комплекс яких також входить вправу сідничні місток, найкраще подумати над їх поділом за різними тренувальним днях. Така рекомендація ґрунтується на тому, що немає сенсу у виконанні двох допоміжних вправ на одні певні групи м’язів в один день.

Так як тяга Кінга не відноситься до базовим вправам, то виконувати її на початку заняття просто немає сенсу, а краще всього використовувати її в самому кінці тренувальної програми.