Тяга гантеліТяга гантелі

Техніка виконання тяги гантелі однією рукою в наклонеФормірующім вправою, необхідним для усунення асиметрії розвитку спинний мускулатури, є тяга гантелі однією рукою в нахилі. Воно допомагає накачати ромбовидні й найширші м’язи, а ще середню і нижню частину трапеції. Виконувати подібну тягу потрібно по 3 — 4 сету в 10 — 12 повторень кожен. Техніка виконання тяги гантелі однією рукою в нахилі полягає в наступному.

Необхідно взяти спортивний снаряд в праву руку нейтральним хватом (коли долоню направляється на бічну сторону стегна). Потрібно стати з лівого боку лави, ноги при цьому разом. Після цього робиться широкий крок або коліно ноги ставиться на лаву, а вільна рука при цьому також опирається ліктями на край лавки. Торс повинен знаходитися паралельно підлозі, а спина незначно прогнута в попереку.
Що стосується правої руки з гантелей, то вона повністю пряма й опущена вниз. Після глибокого вдиху затримується подих, напружується спинна мускулатура і повільно піднімається гантель вгору на максимально можливу висоту. Для більшого скорочення верху найширших м’язів і середини спини, при піднятті потрібно задіяти не тільки руку, але і плече. У верхній точки спортивний снаряд затримується на кілька секунд, після чого повільно опускається.

Необхідно зауважити, що існує кілька рекомендацій по виконанні тяги гантелі однією рукою в нахилі. 1. Необхідно докладати максимальне зусилля при підйомі на первісній стадії. Це безпосередньо пов’язано з тим, що без нього руку не вдасться підняти навіть до рівня плеча, що ні навантажить в достатній степів спину. 2. При піднятті робочого плеча забороняється опускати друге. Найважливіше — при збереженні повної нерухомості спини здійснювати рух тільки плечем.

Воно є досить коротким і не вимагає подовження, адже поворачивание тулуба навколо хребетної осі тільки знизить навантаження на робочі м’язи. 3. Якщо підняти лікоть на необхідну висоту не вдається, то є сенс знизити вагу гантелі. 4. При виконанні тяги гантелі однією рукою, в нахилі рухається тільки верхня кінцівка, при цьому торс знаходиться без руху. Це ж стосується і спини.

5. Для підвищення навантаження на спину, гантель потрібно тримати нейтральним хватом. 6. Що стосується положення ніг, то тут кожен вибирає максимально комфортне для себе. Допускається або розмістити ногу зігнутою на лаві, або поставити обидві ступні на підлозі.

7. Забороняється напружувати біцепс, гантель необхідно тягнути.