Тяга штанги в нахиліТяга штанги в нахилі

Тяга до пояса в нахилі

Тяга штанги в нахилі — це дуже хороша вправа для розвитку найширших і великих круглих м’язів спини, крім цього в роботі беруть участь задні пучки дельтоподібних м’язів. Найширші м’язи спини — це великі м’язи, які покривають середню і нижню частини спини. Найширші м’язи не тільки дуже ефектно виглядають при позування, але і є одними з основних груп м’язів, що впливають на загальний рівень сили атлета.

Великі круглі м’язи розташовані близько верхніх бічних частин найширших м’язів, а задні пучки дельтоподібних м’язів розташовані на задній частині плечових суглобів.

Крім того, при виконанні тяги в нахилі в роботі беруть участь ромбовидні м’язи і середні трапецієподібні м’язи спини. Трапецієподібні м’язи знаходяться на середній частині спини, починаючись біля основи черепа і доходячи до плечей і середини хребта, а ромбовидні м’язи знаходяться глибоко під трапецієподібними в середній частині спини.
Відразу ж скажу, що тяга штанги в нахилі прекрасно розвиває м’язи спини виключно за умови правильного її виконання. Якщо ви відразу не навчитеся правильній техніці виконання даної вправи, то ви ризикуєте отримати серйозну травму, що може надовго, якщо не назавжди вибити вас з процесу тренувань. При правильному виконанні вправи необхідно тримати коліна трохи зігнутими, інакше ви не зможете округляти спину, що неминуче призведе до травми. Прослідкуйте, щоб живіт знаходився над верхньою частиною стегон.

Тулуб атлета має бути розташоване під кутом близько двадцяти градусів до підлоги. Голову тримайте трохи піднятою, штангу беріть середнім хватом. Починайте тягнути гриф штанги руками, а не спиною.

Ні в якому разі не можна виконувати вправу різко, ривками, це може призвести до серйозної травми. У даному сенсі виконання тяги в нахилі повинно здійснюватися так само, як і станова тяга. Спробуйте поекспериментувати з різними хватами штанги і підняттям грифа до різної висоти. Також поекспериментуйте з розташуванням долонь, спробуйте виконати тягу в нахилі, тримаючи долоні зверненими до себе, як при виконанні станової тяги, а потім від себе, як при підйомі штанги на біцепс.

Можете спробувати при виконанні вправи спертися лобом об лаву на висоті пояса, це може допомогти вам витримувати правильну техніку в процесі виконання вправи.

Завдяки виконанню цих нехитрих правил ви будете піднімати штангу плавно, а не ривками, що може призвести до травми попереку. Тяга штанги в нахилі може виявитися небезпечною, якщо ви виконуєте її технічно неправильно, і особливо, якщо м’язи спини у вас недостатньо сильні. В останньому випадку виконуйте інші варіанти цієї вправи. Наприклад, ви можете виконувати тягу штанги в нахилі лежачи на горизонтальній лаві такої висоти, щоб опустивши штангу в нижнє положення, млинці ледь торкалися підлоги.

При виконанні даного варіанту вправи ваша спина завжди буде здорова. Також ви можете виконувати тягу штанги лежачи на лаві, якщо ви отримали незначну травму попереку. У даному варіанті вона не відчуває практично ніякого навантаження.

Крім цього, штангу ви цілком можете замінити гантелями.

Тяга штанги в нахилі відео

Тяги штанги стоячи в нахилі, техніка