Тяга станова з гантелямиТяга станова з гантелями

Правила виконання станової тяги з гантелями

Основною метою станової тяги з гантелями є прагнення до нарощування загальної м’язової маси по всьому тілу, при цьому акцентується навантаження на зоні м’язів спини і ніг. Класична станова тяга, яка є базовою вправою, не позбавлена ​​деяких недоліків. У той момент, коли спортсмен утримує штангу безпосередньо перед собою, йому доводиться витрачати чимало сил на те, щоб просто утримати в руках снаряд, а крім того рівновагу. Але якщо замінити штангу гантелями, то можна безсумнівно відчути, наскільки такий варіант виявляється зручним. Справа в тому, що утримуючи в обох руках по гантелі, напрямок підйому повністю проходить у вертикальній площині, що безсумнівно є великим плюсом.
За допомогою такого варіанту станової тяги ви зможете отримати оптимальну віддачу від м’язів спини і квадрицепсов, причому відчути це можна буде відразу ж. Ймовірно, використовуючи в становій тязі штангу не завжди вдається відчути роботу своїх ніг і спини. Починаючи виконувати дану вправу рекомендується скористатися гімнастичними бинтами для закріплення гантелей. Далі в становій тязі з гантелями важливо зайняти правильне вихідне положення, яке, за великим рахунком, практично ідентично класичної становій тязі.

Так, потрібно спину утримувати прямо, а корпус трохи направити догори, закріпивши, таким чином, обтяження в певній натягнутою позиції або «в рамі». Далі варто повільно випрямлятися, при цьому не забувати стежити за тим, щоб працюючі в той момент колінні і тазостегнові суглоби рухалися строго синхронно. Якщо ж вам не вдається досягти синхронності, тоді знайте, що це перший сигнал про використання надто великого для вас ваги. Крім того, потрібно обов’язково розташовувати гантелі строго з боків корпусу на витягнутих руках. Постановка ніг може бути на ширині плечей, або трохи вже, але не слід ставити ноги ширше.

Опускатися під час станової тяги з гантелями вниз стоїть на вдиху, підніматися — на видиху. Важливо, щоб всі ваші рухи виконувалися неспішно й плавно, оскільки від цього залежить техніка вправи. Варто відзначити, що дане вправу можна виконувати також з гирями, або двома однаково навантаженими штангами.

Станову тягу з гантелями в своїх тренуваннях можуть використовувати як професіонали, так і новачки. З її допомогою йде зміцнення спинних м’язів, біцепсів, задньої частини стегна, передпліч. Рекомендується його включати в дні тренувань плечей, рук і спини в комплексі з суперсетами на ноги і сідниці.