ТравмиТравми

Спортивні травми

Травма враз може змінити життя спортсмена, відібрати мрії про перемогу, одним своїм ударом перекреслити тривалу роботу багатьох людей, які працювали разом зі спортсменом. Можна бути впевненим, що жодному з атлетів протягом його спортивному житті не вдалося уникнути травми. Одні, як неперевершений російський фігурист Олексій Ягудін, змушені були через це піти зі спорту в зеніті слави і розквіті можливостей.

Травми інших дозволяли, зціпивши зуби, виходити на лід, доріжку, сектор або майданчик.

Найбільше бояться травмуватися футболісти — вони відразу і надовго опиняться на лаві запасних. У Європі 50-60% спортивних травм припадає саме на футболістів. Це можна пояснити як специфікою гри, так і великою кількістю людей, які займаються футболом — 22 млн.

Кожна травма тягне за собою віз неприємностей. Але найнебезпечнішим, запитаєте будь-якого боксера, велосипедиста або кік-боксера, є ушкодження голови. У США гострі і закриті травми голови щорічно стають причиною смерті до шести тисяч чоловік.

85% велосипедистів гине від травми голови. А в боксі серйозний струс мозку припадає на кожен сотий поєдинок.
Травма плечового і акроміально-ключичного суглоба найчастіше зустрічається в тенісі, важкій атлетиці, плаванні, спортивній гімнастиці (особливо під час виконання вправ на кільцях), хокеї. Пошкодження в ліктьовому суглобі в першу чергу пов’язані з метальними рухом. Вони часто трапляються в бейсбол, регбі, теніс, бадмінтон, волейбол, баскетбол, гандбол, плаванні, метанні диска і т.д.

Травми кисті і зап’ястя становлять 20% всіх спортивних ушкоджень. Ризик травми збільшується, коли за допомогою кисті відводять дію м’яча або суперника (гандбол, футбол), в тих видах спорту, де спортсмен падає на прямі руки (регбі, ковзанярський спорт), або коли руки використовують як засіб нападу або захисту (карате, бокс ). Великі і тривалі навантаження на кисть призводять до травм у тенісі, віндсерфінгу, гімнастиці, важкій атлетиці, велоспорту.

Травм хребта не завжди вдається уникнути як масивним гравцям у регбі, так і тендітним гімнастами. Перспективну радянську гімнастку Лену Мухіну травма хребта залишила не тільки без олімпійської медалі, але й без нормальної спортивного життя. Пошкодження пахової області вважається однією з найбільших проблем у спорті. На це часто скаржаться футболісти, фехтувальники, хокеїсти, ковзанярем, гандболісти.Как заявляють американські вчені, травми колінного суглоба складають 25% всіх пошкоджень і 35% всіх медичних витрат.

Розтягування і розриви хрестоподібної зв’язки, меніска турбують спортсменів різних спортивних спеціалізацій.Однако найуразливішими є футболісти (у футболі за рік трапляється більш 200000 пошкоджень коліна) та гірськолижники.

Гострі ушкодження — переломи і розтягування — найчастіше трапляються в баскетболі, футболі. Я тут розповідаю про спортивних травмах не для того, щоб показати небезпеку спорту. Не менш "ефективно" можна травматіроваться, зачепившись за бордюр або покотившись по сходах вниз.

Проте якщо під час занять спортом пам’ятати про ризик травматизму, то боксер ніколи не забуде взяти капу, бігун, футболіст чи інший спортсмен — зручне взуття, відповідну спортивний одяг, перевірити інвентар і, головне, добре розім’ятися і приділяти час профілактиці спортивних травм перед тим, як встановлювати нові рекорди.

(є питання, обговорюємо в розділі травмпункт)

Травми в спорті відео

Заняття спортом часто варіюють на грані травми .. Кожен, хто активно займається спортом повинен задуматися про попередження травм в рамках свого виду спорту. Наступні відео не раджу дивитися слабкими нервами, відео містить ряд найнебезпечніших спортивних травм.

Раджу всім, під час перегляду відео, задуматися про безпеку в спорті.