Тренажер для шиїТренажер для шиї

Качаємо м’язи шиї — вправи на тренажерах

Потужна, мускулиста шия є свідченням фізичної сили атлета. Тому не дивно, що часто в спорті накачані шийні м’язи відіграють велику роль, наприклад, в контактних видах — боротьбі, карате і т.д. Що стосується бодібілдингу, то тут вона і зовсім привертає до себе увагу, як важливий елемент всього образу культуриста. Часом так безглуздо виглядають ті бодібілдери, у яких голова, немов куля, бовтається на тонкій шиї, прикріпленої до величезного тілу. Одна стара аксіома в культуризмі стверджує, що біцепси, ікри і шия повинні мати однакову окружність.

Тому варто приділити увагу вправам на тренажерах для шиї. Однак для початку варто знати, що мобільність, тобто рухливість шиї досягається за рахунок того, що вона складається з півтора десятка різних м’язів. І платою за таку властивість є високий ступінь отримання травми. Тому тренувати шию необхідно обережно, особливо якщо у вас спочатку вже є проблеми з м’язами цієї частини тіла. Важливо також гарненько розігріти шийні м’язи перед виконанням основних підходів.
Так, якщо у вас всього 4 сету, то значить стільки ж має бути розминок. Не дивлячись на те, що стільки підходів може здатися занадто багато, на ділі вони у вас займуть буквально кілька хвилин. Зате користь від них ви отримаєте величезну — убезпечите себе від можливої ​​травми.

Далі, перш ніж приступити до тренажерів для шиї, потрібно зрозуміти, що шия має здатність рухатися в 3 площинах: вертикальній, поперечної, горизонтальною. Саме це дозволяє їй займати будь-яке положення. Щоб уникнути травми і отримати максимальний ефект на тренуванні, оптимальніше всього працювати відразу в двох площинах: сагітальній, яка передбачає розділення тіла на ліву і праву половину і горизонтальної, яка розділяє тіло на передню і задню частину. Ефективним тренажерами для шиї можна вважати тренажер Сміта на розгинання. Для виконання вправи потрібно встановити лавку горизонтально, як у жимі лежачи.

Гриф повинен бути зафіксований таким чином, щоб вам можна було легко зайняти вихідне положення. Краще всього, якщо гриф буде з м’яким валиком, на худий кінець можна покласти рушник на основу черепа. Після цього підборіддя відводиться за гриф так, щоб він упирався максимально близько до основи голови. Обома руками зіпріться об лаву безпосередньо під грифом, при цьому одна нога ставиться на лаву, зігнута в коліно.

Голову пригніть так, щоб підборіддя торкнулося грудей. Після цього потрібно повільно розгинати шию до того моменту, поки не опинитеся «напівдорозі» від горизонталі до вертикалі. Це складна вправа, і воно навряд чи може опинитися під силу новачку. Крім цього, можна робити розгинання шиї на чотиристоронньому тренажері. Основним секретом до успіху тут є правильне положення тіла — голова притиснута до підголовника, спина пряма, а підборіддя знаходиться від грудей на відстані приблизно 2,5 см.

Виконуються дві вправи: жим вгору і назад, потім легкий жим у зворотний бік і вниз.