Тренажер для жиму лежачиТренажер для жиму лежачи

У яких випадках тренажери для жиму лежачи можуть надати максимальну користь

Тренажери створюються для того, щоб забезпечити певним групам м’язів цільову навантаження, причому таку ж, яку дають вільні ваги. При цьому не кожен виробник тренажерів для жиму лежачи може запропонувати атлетам по-справжньому ефективний механізм. Наприклад, учені одного разу вирішили порівняти результат роботи культуристів на тренажері «Юніверсал» зі штангою. Ті, хто використовував тренажер, додав м’язової маси трохи менше, ніж ті, хто тренувався зі штангою.
А ось порівнюючи штангу і тренажер «Хаммер» стало зрозуміло, що результати тренувань дають однаковий ефект. Але це зовсім не означає, що між штангою і спеціальними машинами для жиму лежачи можна поставити знак рівності. Справа в тому, що отримуваний результат від жиму лежачи в тренажері і з вільними вагами залежить, головним чином, від досвіду атлета.

Особливо тренажери підходять новачкам, оскільки вже давно доведено, що базові вправи зі штангою або гантелями надають більший ефект на початківців спортсменів, ніж на досвідчених професіоналів. Пояснюється це досить просто — новачки використовують невеликі ваги, а під час виконання базової вправи на цільовий м’яз доводиться дуже незначна навантаження, оскільки вона розподіляється по багатьом м’язам. При цьому використовуючи тренажери для жиму лежачи потрібно знати про деякі «підводні камені». Так, для отримання максимального ефекту дуже важливо зайняти найбільш правильне положення тіла.

А новачки ще не досить добре знають особливості роботи своїх м’язів і не завжди здатні правильно вибрати висоту сидіння, кут нахилу лави і т.д. Тобто, в таких ситуаціях дуже важливо заручитися підтримкою професіонала. Отримати більше користі від тренажера для жиму лежачи можуть також просунуті культуристи, тобто ті, хто вже кілька років займається цим видом спорту, але при цьому не є досвідченими атлетами.

Такі бодібілдери вже можуть володіти технікою тренінгу, тому здатні вичавити з тренажера максимальний ефект. Штанга ж не зможе їм допомогти в досягненні зростання грудних м’язів також з однієї простої причини: для цього потрібні форсовані повторення, які можливо виконувати тільки з партнером. А як відомо, переважна частина просунутих качків воліє тренуватися в поодинці. Інше можна сказати про досвідчених атлетах, які завжди здатні підняти величезні ваги за допомогою штанги і у них в будь-який момент знайдеться досвідчений помічник. Іншими словами, жим штанги або гантелей просто незамінний для елітних культуристів, у яких головним завданням є сумарне збільшення мускулатури.

Щодо тренажерів, які відомі своїм ізольованим впливом на певну групу м’язів, то вони можуть бути корисними лише в предсоревновательний період.