Тренажер і їх описТренажер і їх опис

Види існуючих тренажерів і їх опис

У сучасний час все більше людей починають цікавитися фітнесом і бодібілдингом, а побудова красивого спортивного і підтягнутого тіла перетворюється на якийсь культ. Такому розвитку ситуації сприяє не тільки реклама й підтягнуті фігури представників шоу-бізнесу, а й доступність різних спортивних клубів і фітнес-центрів, де наявність різноманітних тренажерів і досвідчених тренерів допоможуть в рекордні терміни досягти бажаних результатів. У сучасних спортивних залах є величезна кількість найрізноманітніших тренажерів і їх опис, принципи роботи можуть надати інструктори. Але варто зазначити, що всі існуючі апарати можна розділити на дві великі групи: кардіотренажери і силові. Розглянемо більш детально кожну з них.
Перед початком характеристики силових тренажерів і їх опису необхідно обумовити, що серед них існує три види: 1. Тренажери з вільними вагами. До таких прийнято відносити млинці, гантелі, різні лави зі штангами. 2. Апарати, при роботі на яких використовується власний вага спортсмена. Це — бруси і турніки. 3. Тренажери з вбудованими вагами.

Вони відрізняються тим, що вагові показники регулюються по строго встановленим параметрам. До даного виду відносяться «метелик», кросовер, тяги верхніх і нижніх блоків і ін. Перший вид прийнято використовувати для виконання базових вправ, що вважаються найважливішими при роботі на масу. Другий найкраще підходить для розминки і затримки, коли необхідно розігріти або ж розтягнути м’язи. Щодо останнього виду, то виконувані на них вправи також розраховані на збільшення обсягів, проте не володіють такою ефективністю, як базові.

Що стосується кардиотренажеров, то їх найчастіше застосовують для розігріву всього тіла і заняттям на них можна замінити повноцінну якісну розминку. Крім цього, на них тренують витривалість і позбавляються від підшкірного жирового прошарку. Якщо говорити про таких тренажерах та його описі, то варто зазначити, що існує велика кількість їх варіацій з різною специфікою і набором додаткових функцій.

Найбільш поширеними прийнято вважати бігові доріжки і велотренажери, які дозволяють регулювати інтенсивність тренування. Не надходить у популярності і орбітрекі, що є своєрідним міксом бігових доріжок та степперов. Важливо зауважити, що при відсутності часу на відвідування спеціалізованого фітнес-центру можна влаштувати міні-спортзал будинку, адже сучасні магазини спортивного обладнання можуть запропонувати для покупки як окремі тренажери, так і цілі фітнес-станції, що поєднують в собі кілька апаратів.