Тренажер турнікТренажер турнік

Правила вибору настінних тренажерів-турніків

Завдяки низькій вартості настінні турніки є досить популярним видом спортивного інвентарю, особливо для домашнього користування. Кріпиться турнік до стіни за допомогою спеціальних анкерних болтів. Розрізняють тренажери турнік за різними параметрами: максимально допустима вага, довжина поперечини, спосіб монтажу і т.д. Турнік є одним з найбільш ефективних снарядів для занять з обважнювачами або власною вагою.

Мати таке спорядження будинку корисно і зручно. У першу чергу тому, що ви завжди зможете знайти 15 хвилин для тренування. Йти в спортзал більше не потрібно. По-друге, погодні умови за вікном не завадять вам провести ефективну тренування.
У третьому ви за невеликі гроші отримаєте універсальний тренажер, який підходить для всієї родини. При виборі тренажера для дому, насамперед, потрібно визначитися з місцем монтажу спорядження. Наприклад, якщо у вас вдома вільний простір є над дверима, вам підійдуть спеціальні тренажери турнік, які навішуються над дверима.

За розміром вони трохи менше звичайних моделей, щоб мати можливість поміститися в просторі між стелею і прорізом дверей. Наступним варіантом є розміщення тренажера в дверному отворі або проході. Є три різновиди таких турніків: знімні, розсувні, стандартні з кріпленням на анкери. Природно такі моделі є більш компактними, проте функціональність часто зменшується. Кутові моделі кріпляться на анкери та вішаються в кутку.

Також є спеціальні моделі турніків, які кріпляться на стелю. Найзручнішим і універсальним типом таких тренажерів є навісні турніки. Місця багато вони не займають.

Для закріплення знадобиться лише невеликий відрізок стіни. Такі турніки тренажери, які йдуть в декількох варіаціях. Можна вибрати моделі, які призначені для широкого або внутрішнього захоплення, а також моделі з брусами та т.д. Основним параметром для будь-якого турніка є матеріал, з якого він виготовляється, кількість ручок і можливі варіанти захоплення. Звичайно, кращим матеріалом для турніків є метал.

Купується турнік для ефективних спортивних тренувань, а можливості застосовувати різні способи хвата дозволять різноманітити тренувальну програму. Не останню роль відіграють ручки турніка, звичайно, якщо ви не зацікавлені у виникненні мозолів на руках. Турнік краще вибирати з пластмасовими або м’якими ручками, це дозволить підвищити комфорт під час занять.

Металеві ручки також можуть бути комфортні, але з ними рекомендується використовувати рукавички.