Тренажер жим ногамиТренажер жим ногами
Безпечне виконання жиму ногами
Використовуючи одні й ті ж тренажери, жим ногами може надавати різну дію на м’язи, оскільки існують кілька варіантів вправ. Якщо спортсмен розташує ноги ближче до нижнього краю платформи, це допоможе збільшити навантаження на нижню частину квадрицепсов і передню поверхню стегон.
Таким чином, можна зменшити навантаження на суглоби і зв’язки в області колін. На сучасних тренажерах, жим ногами може виконуватися в положенні сидячи або лежачи. Варто уважно підходити до вибору тренажера для тренувань з урахуванням особливостей статури і підготовленості. При дотриманні техніки безпеки і правильному виконанні вправ можна домогтися досить хороших результатів і уникнути травм.

Існують тренажери, які обладнані однією платформою для ніг. Виконуючи вправи на них, одночасно опрацьовуються обидві ноги. Поперемінно згинати ноги можна на тренажерах з окремими платформами для кожної ноги.

..ще зі SportMashina.com: тренування литок
Жим ногами і присідання
Програми для тренування ніг

При виконанні вправи на такому тренажері бажано взувати зручне взуття. Також необхідно переконатися в зручному розташуванні ступень на платформі. Добре якщо можна відрегулювати положення платформи, що дозволить уникнути зайвого навантаження на коліна. На таких тренажерах жим ногами повинен виконуватися досить повільно і обережно.

Важливо, щоб верхня частина тіла була добре зафіксована, а поперек не відривалася від поверхні тренажера. Не рекомендується вибирати максимальні амплітуди жиму, оскільки це може нашкодити спині і колін. Якщо тренажер оснащений однією платформою для ніг, то потрібно випрямляти обидві ноги з однаковою силою.