Тренажер зі штангоюТренажер зі штангою

Штанга або тренажери — що краще?

Часто в тренажерних залах можна стати свідком гарячих суперечок на тему переваг використання в тренувальному процесі окремо штанги і тренажерів. Спробуємо розібратися в даному питанні. По-перше, питання «що краще?» Спочатку є некоректним.

Це все одно, що запитати у когось — що краще мотоцикл або кран підйомний? В обох випадках — дивлячись для чого краще. Штанга є універсальним спортивним снарядом, який дає можливість опрацювати практично всі групи м’язів.

Гирі, гантелі і штангу іноді називають вільним обтяженням, обважнювачами або вільним вагою. Вправи зі штангою активізую більше груп м’язів, а також дозволяють виконувати вправи з анатомічно правильної траєкторією. Нервовій системі і м’язам з вільною вагою працювати доводиться напружено. Оскільки вільний вагу потрібно не просто подолати, а й стабілізувати, в м’язі напружується більше число волокон.
Вправи зі штангою є базовими в бодібілдингу, вони дозволяють розвивати м’язову масу і силу. Але, на відміну від тренажерів зі штангою, треба вчитися працювати. Тренажерів на сьогоднішній день розроблена величезна кількість. У широкому асортименті можна знайти будь-який варіант для опрацювання певних м’язів.

Придумані тренажери, щоб виконувати вправи більш безпечно і комфортно. Але, все-таки, не варто забувати, що для розробників — це банальний бізнес. Багато атлетів різного рівня підготовки воліють проводити заняття із застосуванням тренажерів. На спортивних тренажерах можуть займатися люди у віці, дівчата, люди, які мають деякі проблеми зі здоров’ям. Тренажери дозволяють не тільки зміцнювати і проробляти м’язи, вони сприяють схудненню.

Також деякі тренажери стають єдиним виходом для атлетів, які перенесли травми. У силових видах спорту штанга, на відміну від тренажерів, набагато ефективніше. Даний сегмент спорту взагалі практично не має на увазі використання тренажерів. У бодібілдингу іноді комбінують тренування зі штангою і заняття на тренажерах. Але, базовими все одно є вправи зі штангою.

У бодібілдингу тренажери використовують для додання м’язам красивого обриси. Без штанги в цьому спорті не обійтися однозначно, а от тренажери використовувати не зовсім обов’язково. А ось у фітнесі тренажери, на відміну від штанги, займають почесне перше місце.

Проте й тут ніхто не забороняє тренуватися зі штангою. Просто тренажери, в даному спорті, дозволяють зручно і правильно проводити спортивні заняття. Вправи на тренажерах підходять майже всім спортсменам.