Тренажери або штангаТренажери або штанга

Що найбільш ефективно тренажери або штанга?

Бодібілдери досить часто затівають суперечка з приводу того, що більше підходить для накачування мускулатури — тренажери або штанга? Вельми цікавим є те, що представники інших видів спорту навіть ніколи не замислюються над цим питанням і не порівнюють різні снаряди. Це, може бути, пов’язано з тим, що дуже небагато серед спортсменів інших галузей тренуються самостійно, тоді як серед бодібілдерів «безпритульників» основна маса. Такий розвиток ситуації легко пояснити системою оплати занять, адже тільки в залізному спорті вартість послуг професійного тренера не входить у вартість абонемента. Ось таке небажання витрачати додаткові кошти і недосвідченість багатьох новачків породжує більшість спорів, а їх примітною особливістю вважається те, що ведуться вони між спортсменами недосвідченими.
Тоді як профі вважають суперечку «тренажери або штанга» просто безглуздим без першочергового визначення кінцевої мети. Штанга — це дуже універсальний засіб, який використовується для пропорційного набору маси, а також збільшення всіх силових показників. Саме з її допомогою створюється база мускулатури, а також відпрацьовується правильна техніка виконання вправи.

Якщо говорити про зовнішній вигляд спортсменів, які віддавали перевагу саме цьому снаряду, то виглядають вони набагато масивніше, міцніше і пропорційно ніж ті, що працювали тільки з тренажерами. Тільки штанга дає можливість прокачати абсолютно всі основні м’язові групи в одній зв’язці, для чого виконуються многосуставние вправи. Також вона не має обмеження в масі робочих ваг, чого не можна сказати про тренажерах (їх межа становить 60 — 90 кг).

Однак вона має і свої недоліки, серед яких основним вважається повне виключення можливості опрацювати тільки один мускул. Якщо говорити про тренажерах, то заняття на них зовсім не здатні розвинути силу або накачати великі м’язи, проте вони просто необхідні для деталізації і поліпшення рельєфності вже напрацьованих обсягів. Тільки тренажери дозволяють виробляти строгий контроль за навантаженням на певний мускул. Саме з цієї причини серед бодібілдерів існує якесь негласне правило, яке забороняє новачкам, тренувальний стаж яких менше 3 років, займатися на тренажерах.

Однак і тут існують винятки. Так, до таких занять допускаються спортсмени, які перенесли істотні травми, а також ті, хто має деякі обмеження в плані фізичного розвитку (не потрібно плутати з інвалідами, тут йдеться про тих, хто більшу частину часу проводить сидячи і чий організм необхідно підготувати перед серйозним навантаженням). Крім цього, не вибирають тренажери або штанга літні люди та дівчата, з тієї причини, що першим потрібно берегти суглоби, а другі не потребують м’язових обсягах.