Тренажери та їх назвиТренажери та їх назви

Різновиди існуючих сьогодні тренажерів

Для тих, хто є новачком у світі спорту, варто знати, що величезна різноманітність тренажерів і їх назв ділиться всього лише на дві групи. Тренажери, що відносяться до цих груп, знаходяться на протилежних полюсах спортивних тренувань, у зв’язку з чим відрізняються докорінно один від одного. Перший вид тренажерів покликаний розвинути в людині витривалість і називається кардиотренажерами. Другий вид отримав назву силові — тренують і розвивають силу, сприяють нарощуванню м’язової маси. Кардіотренажери — це найпопулярніша група пристроїв для тренування, особливо в домашніх умовах.
Тренажери та їх назви в цій групі наступні: 1. Степпери — характеризується компактністю, при цьому повноцінність занять не страждає 2. Велотренажери — найпоширеніша модель кардиотренажеров. Їх невелика вартість порівняно з біговими доріжками і еліпсоіда дозволяє досягти оптимального розвитку м’язів всього тіла, поєднуючи найбільш підходящі навантаження. 3. Бігові доріжки — вид тренажерів, що імітує біг.

Призначаються, головним чином для шанувальників пробіжок, які в сучасних умовах посиленої урбанізації не мають такої можливості. 4. еліптичних тренажери (еліпсоіда) — об’єднують в собі властивості степпера і бігової доріжки 5. Гребні тренажери — пристрій, який шляхом імітації руху під час веслування розвиває цілий комплекс м’язів 6. Райдери — використовує як вантажу власну вагу, що відтворює їзду на коні. Вся група цих тренажерів і їх назви об’єднуються однією характерною рисою — вони відтворюють природні для людини руху. Завдяки цьому такі тренажери грають велике значення у зміцненні серцево-судинної і дихальної системи.

Тому головним параметром з контролю за самопочуттям спортсмена в них виступає пульс. Враховуючи частоту свого серцебиття можна досягати максимально ефективних результатів тренувань, уникаючи при цьому перевтоми. Виникнення силових тренажерів і їх назви зумовлені, насамперед, своїм головною відмінністю від кардіотренажерів. Вони здатні розвинути окрему групу м’язів шляхом впливу на неї концентрованої навантаженням. У свою чергу, силові тренажери підрозділяються на ті, які в наборі мають вантажі (з вбудованими вагами) і з окремо докуповувати вантажами (з вільними вагами).

Перший варіант призначений для користувачів початкового і середнього рівня, другий же в силу того, що потрібно самостійно розраховувати вага навантаження під час тренінгу, стане в нагоді для досвідчених спортсменів.