Тренажери в тренажерному заліТренажери в тренажерному залі

Особливості тренажерів в тренажерних залах

Сьогодні існує величезна кількість спортзалів і фитнесцентров, при цьому відрізняються вони між собою як місцем розташування, так і внутрішнім наповненням. При цьому тренажери для базових вправ завжди є в будь-якому залі — будь то сучасний триповерховий клуб або маленький підвальний спортзальчік. Тренажери в тренажерному залі — це особливі механізми, які своєю роботою імітують різні навантаження і ситуації.
Це спеціальний пристрій, головним завданням якого є розвиток м’язів, тренування серцево-судинної м’язи, а також злагоджена робота всіх м’язових груп. Перші тренажери з’явилися в 19 столітті в Стокгольмському інституті, а прабатько сучасної бігової доріжки — в 1952 році. В цілому, інвентар в тренажерному залі можна віднести до декількох груп: снаряди для фітнес-вправ — степ-платформи, обручі, м’ячі, гантелі, гімнастичні ролики. Найчастіше ними користуються жінки, оскільки вони не припускають підняття більших ваг.

Далі слід інвентар для тренувань з обтяженням і силовий. Залежно від виконуваної завдання, тренажери в тренажерному залі поділяються на: кардіотренажери (велотренажери, орбітреки, бігові доріжки і т.п.); важільні (вільні ваги, «накидає» на конструкцію); блокові (з вбудованими вагами, регульовані рухомим штирем); силові конструкції (іменні тренажери), тренажери для роботи з власною вагою тіла атлета. Найчастіше, жіноча половина спортзалу віддає перевагу кардиотренажерам, в той час як інші використовуються чоловіками. Щодо тренувань жінок варто сказати, що головним завданням, яке вони переслідують відвідуючи тренажерний зал — це позбавлення від зайвої ваги, вплив на проблемні зони тіла (стегна, талія, сідниці, груди). Для цього відмінно підходять лави для преса, кардіотренажери, килимки, невеликі гантелі.

Крім того, деякі популярні серед чоловіків тренажери, наприклад, метелик і тренажери для опрацювання ніг також використовуються жінками. Стандартним набором кардиотренажеров, який може бути в будь-якому спортзалі, є наступний: велотренажери; еліптичні тренажери (орбітреки); бігові доріжки; степпери; гребні тренажери. Найбільш універсальним представником таких тренажерів у тренажерному залі є гребний, який здатний впливати практично на всі групи м’язів, зміцнювати серцево-судинну систему, розвивати витривалість і силу.

До числа тренажерів, використовуваних чоловіками, відносяться: для розвитку ніг — тренажер Гаккеншмидта, тренажер-платформа, згинання ніг у колінах лежачи; тренажери для литок -розгинання ніг у колінах сидячи; для преса — похила лава, гімнастичний ролик, «римський стілець», шведська стінка з брусами; для грудних м’язів — тренажер метелик, тренажер Хаммера, кросовер; для біцепса — лава Скотта, тренажер біцепс-машина; для спини — лава для розгинань, Т-гриф конструкція, блоковий тренажер.