Тренування для дітейТренування для дітей

Основа програми тренувань для дітей

Почнемо з того, що для дітей до 14 років заняття бодібілдінгом будуть не настільки корисні, скільки згубні. У цьому віці зв’язки тільки розвиваються і дуже великий ризик отримання травм у вигляді їх розривів, після чого на успішному спортивному майбутньому можна ставити хрест і залишатися тільки аматором, займаючись в півсили.

Найбільш підходящим віком для занять бодібілдінгом (важкими силовими тренуваннями) і нарощування м’язової маси є підлітковий період, починаючи з 14 і до 16-18 років. Не дивлячись на це, ризик отримання травм все так само високий, до того ж загальмовується ріст кісток, що позначається на зростанні спортсмена. Дуже часто ті бодібілдери, хто починав займатися з юнацтва, залишаються у зростанні 160-170 см. Але й тут є плюс, кістка перестає рости, але починає ущільнюватися і стає ширшим, що в свою чергу дає можливість для більшого навантаження і знижує ризик отримання переломів і тріщин.
Щоб уникнути негативних впливів бодібілдингу на зростаючий організм тренером розробляється правильна програма тренувань для дітей, виходячи з особливостей кожного спортсмена окремо. Але існують і загальні напрямки, які потребують особливої ​​уваги, не залежно від індивідуальних особливостей бодібілдера.

• Один з найважливіших пунктів є розвиток м’язів плечей і грудей. Цьому варто приділити особливу увагу, щоб у майбутньому у спортсмена були широкі плечі. Для цього використовуються такі вправи, як підтягування на турніку і жим лежачи. Програма тренувань для дітей відрізняється від дорослої, і необхідно правильно розрахувати навантаження на зростаючий організм.

Так як плечові суглоби ще не сформувався остаточно, він має найбільшу уразливість. Щоб їх зміцнити і застрахувати від травм в результаті навантажень слід кожне тренування починати з розминки. Вона полягає в комплексі вправ з обертальних рухів і розтяжки.

• Ще одним з важливих факторів, що впливають на розвиток плечових суглобів, це наявність можливості тренувань в басейні, тобто плавання. Звичайні три тренування в день, що проходять в тренажерному залі, варто розбавити і другу замінити тренуванням в басейні або домашнє тренування на шведській стінці для дітей. Програма тренувань для дітей зобов’язана це врахувати.

Плавання не тільки зміцнює суглоби, але і в той же час є відмінним способом розім’ятися і розслабитися, знижує навантаження на хребет. До того ж розширюється і зміцнюється грудна клітка, виробляється правильне дихання, підвищує витривалість підлітка, м’язи розвиваються пропорційно.

При правильному підході в цьому віці є шанс закласти в новачка остов професійного атлета або важкоатлети — бодібілдера або пауерлифтера.