Тренування для схудненняТренування для схуднення

Тренування для схуднення: як домогтися зниження ваги за допомогою спорту

Якщо ви не маєте можливості скористатися послугами професійного тренера — не біда, можна займатися самостійно. З усього розмаїття тренувань для схуднення можна вибрати ті, які займають мало часу або підходять для людей, не займалися спортом раніше. Але є кілька головних правил, яких потрібно дотримуватися в процесі заняття спортом.

Час тренування бажано підбирати під особливості режиму вашого сну. Якщо ваша активність припадає на ранній ранок або першу половину дня — ви «жайворонок» і для тренувань варто вибирати час між сніданком і обідом. Якщо ви «сова» і велику активність проявляєте ввечері, а вранці не можете рано встати, то для занять спортом підійде час між обідом і вечерею ближче у вечора.
Починати заняття можна через 2:00 після прийому їжі і закінчувати мінімум за годину до наступного. Скільки повинна тривати тренування для схуднення? Для початківців спортсменів в перший час можна обмежитися двома півгодинними тренуваннями. Зменшувати тривалість немає сенсу — успіхів такі заняття не принесуть. Поступово кількість тренувань і тривалість необхідно збільшувати.

Таким чином ви прийдете до чотирьох 40-50 хвилинним заняттям на тиждень. Проміжки між тренуваннями повинні бути приблизно однаковими. Якщо займатися три-чотири дні поспіль, а потім стільки ж відпочивати — користі від тренувань буде дуже мало. Кожне заняття має починатися з розминки (7-10 хвилин), в процесі якої організм підготується до навантаження.

Далі потрібно виконати основний комплекс вправ, в ході виконання яких відбувається руйнування жирової тканини і зміцнення м’язів. Кожне тренування для схуднення повинна закінчуватися вправами на розтяжку м’язів тривалістю близько п’яти хвилин. За допомогою простих формул вам необхідно визначити частоту пульсу, при якій відбувається сжіваніе жирового прошарку.

Верхня межа = 220 — вік х 0,7; Нижня межа = 220 — вік х 0,6. Для ефективного зниження ваги і виключення перевантаження організму, основне тренування повинна проходити в цих рамках. Тренування на витривалість і силові навантаження потрібно чергувати.

Для ефективного зниження ваги потрібно дотримуватися співвідношення вправ на витривалість і силу 2: 1 і навіть 3: 1. Якщо вашою метою є зміцнення м’язів — співвідношення має бути зворотним. Ставте собі реальні цілі, займайтеся з задоволенням і не перенапружуйтеся — результат ваших зусиль обов’язково порадує.