Тренування м’язів пресаТренування м'язів преса

Вся правда про тренування м’язів преса

Якщо ми говоримо про черевних м’язах, слід звернути увагу, що їх потрібно тренувати, як і інші м’язові групи, при цьому важливо визначитися, якими їх ви бачите в кінцевому результаті. Також слід пам’ятати про правильне і збалансоване харчування. Якщо ви бажаєте мати гарний прес, то на 90% це буде залежати від суворої дієти і лише на 10% від вправ. Ви можете підібрати найкращий комплекс вправ, однак при наявності значного прошарку підшкірного жиру ніхто не помітить ваших старань.

Перше і головне правило тренування м’язів преса — це правильна дієта. Інакше ваші зусилля будуть марними. Забути про дієту можуть лише ті щасливчики, які завдяки генетиці собі можуть дозволити є все, що завгодно душі і залишатися у формі. Як часто потрібно тренувати черевні м’язи? Деякі вважають, що це потрібно робити щодня.
Але, вже давно відомо, що відновлення і зростання м’язів припадає на періоди відпочинку від занять. А тепер задумайтеся: коли при такому ритмі занять ваші м’язи зможуть ставати сильнішими? Якщо ви тренуєтеся кожен день, то: ви м’язам не даєте часу на відновлення, при цьому результати тренувань зводяться поступово до нуля і відбувається погіршення стану здоров’я; ви не забезпечуєте м’язам необхідне навантаження. Щоб визначити, як часто потрібно займатися тренуванням м’язів преса, потрібно враховувати цілі занять спортом.

Якщо ви бажаєте збільшити силу м’язів, слід працювати з великим робочим вагою. Відповідно оптимальну кількість занять 2-3 рази на тиждень. Якщо ви бажаєте зміцнити області хребта, тренуватися потрібно 3-4 рази на тиждень, слід при цьому використовувати невелику вагу. Щоб обчислити скільки разів потрібно виконувати вправу, також згадайте про цілі тренувань. Для виключення можливого травматизму достатньо виконувати 2-4 підходи.

Також запам’ятайте, що м’язи преса дуже швидко адаптуються до навантажень, що призводить до зниження результативності тренувань. У процесі опрацювання м’язів преса, слід регулярно видозмінювати вправи. Якщо ж ви хочете збільшити силу, досить робити 3-6 повторень, поступово збільшуючи їх кількість до 6-10.

Ще один нюанс — коли займатися тренуванням м’язів преса? Тут слід пам’ятати, що черевні м’язи задіяні майже у всіх вправах. З метою виключення травматизму, фахівці рекомендують тренувати прес наприкінці всього комплексу вправ.

Тепер поговоримо про вправи. Багато хто вважає, що прес ділиться на два сегменти: верхній і нижній. Однак з наукової точки зору — це не так. Якщо ви бажаєте розвинути силу м’язів, слід знизити підтримку в процесі виконання вправ.

При виборі комплексу вправ на прес, звертайте увагу на ті, які виконуються з максимальною амплітудою. Крім того, якщо ви є постійним клієнтом спортзалу, там ви знайдете безліч тренажерів, які опрацьовують прес.