Тренування м’язівТренування м'язів

Тренуємо м’язи вдома

Вправи для тренування м’язів бувають двох видів: базові та ізолюючі. Базові відрізняються тим, що в їх виконанні задіяна більш ніж одна група м’язів. Наприклад, жим штанги лежачи на увазі навантаження на м’язи рук, спини, грудей і живота.

А в ізолюючих вправах задіяна одна група м’язів. Ці вправи найчастіше виконуються на тренажерах, наприклад зведення рук для тренування грудного м’яза.
Якщо немає можливості відвідувати тренажерний зал, а бажання мати красиві і сильні м’язи дуже велике, то можна проводити тренування вдома. Наприклад, тренування рук з використанням всього двох снарядів — штанги і турніка близько двох разів на тиждень цілком можлива навіть вдома. Для тренування біцепса краще використовувати такі вправи, як згинання рук стоячи зі штангою і підтягування на турніку зворотним хватом, а для трицепса — віджимання від підлоги і французький жим лежачи.

Тренуючи м’язи живота, слід пам’ятати, що важлива інтенсивність вправ, а не їх тривалість. Тренування м’язів ніг і сідниць найкраще здійснюється через випади зі штангою на плечах, глибокі присідання і присідання з обтяженнями. При виконанні присідань потрібно стежити за правильним підбором ваги снаряда, щоб уникнути травми колінних суглобів.

Для ефективного тренування м’язів, збільшення м’язової маси і сили, потрібно концентруватися на базових вправах, виконуючи до 12 повторень у чотири підходи. Якщо ж метою є додання гарної форми м’язам, то краще збільшити кількість повторень і додати ще ізолюючі вправи на потрібну м’яз.

Однак навіть при регулярних і тривалих тренуваннях у себе вдома можна побачити суттєві результати. За більш високими результатами все-таки доведеться йти в спортзал. Справа в тому, що тренування м’язів увазі постійне збільшення навантаження, а в домашніх умовах завжди є якісь обмеження.