Триборство що це такеТриборство що це таке

Пауерліфтинг або силове триборство: що це таке? Люди, які знаходяться на деякій відстані від залізного спорту, досить часто просто не мають уявлення, що це таке триборство, як ще прийнято називати пауерліфтинг. Якщо поговорити про значення самого слова, то в перекладі на російську мову воно означає: power- сила, lifting- підняття. Що ж стосується іншої назви, то воно виникло і закріпилося в силу того, що на змаганнях ліфтерам доводиться виконувати відразу три вправи, а про досягнення можна говорити тільки за загальними результатами. Людині, яка тільки планує зайнятися даними спортом, необхідно визначитися з тим, чого ж він хоче досягти: стати професіоналом або ж просто підкачати власну мускулатуру і підвищити силові показники. Якщо перше, то потрібно підготуватися до важкої праці, адже залізний спорт — це можливі травми, робота з позамежними вагами, вельми аскетичний спосіб життя та ін.
Однак, незалежно від кінцевої мети, на перших порах радом обов’язково повинен бути професіонал цієї справи, який зможе доступно пояснити все про триборство, що це таке і як максимально вірно до нього підходити. Якщо згадати трохи історії, то стане ясно, що існує дане спортивне змагання досить давно, так в 1964 році був проведений перший чемпіонат з пауерліфтингу, який проходив у США. Він був без екіпірувальних, адже тодішні спортсмени навіть не уявляли, що буде існувати одяг, яка допомагає у піднятті ваг. Сьогодні ситуація змінилася і змагання проводяться в багатьох країнах, а також існують міжнародні чемпіонати.

Що стосується Росії, то на території країни організовано декілька федерацій: WPO / WPC / AWPC, ФПР-IPF, WDFPF. Основними їх відмінностями є наявність допінг-контролю, використання екіпіровки та встановлені нормативи. Останній пункт безпосередньо залежить від перших двох, тому й нормативні показники тих федерацій, де їх застосування дозволене, набагато вищі. Як вже зазначалося раніше, триборство отримало свою назви через кількість змагальних вправ. Сьогодні до їх числа входить присідання, жим штанги лежачи, станова тяга.

Варто відзначити, що виконувати їх спортсмени зобов’язані виключно в установленому порядку за три спроби на кожне. Кінцевий результат визначається за найкращим показниками кожної вправи, які після підсумовуються. Коротко в питаннях триборство, що це таке, розібралися.

Наостанок варто відзначити, що найголовніше в цьому спорті, в принципі, як і в будь-якому іншому — бажання, сила волі і величезна мотивація, які здатні допомогти досягти найвищих цілей.