Важка атлетикаВажка атлетика

Хто більше підняв, той чемпіон

Основним снарядом у важкій атлетиці виступає штанга. Вона складається з грифа, замків і дисків. Гриф штанги для чоловіків має довжину 2,20 метра при вазі 20 кг.

Гриф жіночої штанги на 20 см. Коротше і важить 15 кг. Диски мають різну масу і їх не легко розрізнити за кольором. Найважчий, червоний диск, важить 25 кг, а найлегший диск хромового кольору — 250 гр.

Першими до штанги кріпляться важкі диски, далі диски будуються за зменшенням ваги і діаметра.
Під час змагань з важкої атлетики спортсмени виступають на помості квадратної форми розміром 4 на 4 метри. Поміст покритий нековзним матеріалом, найчастіше це гума. Над рівнем підлоги поміст повинен бути піднятий не менше ніж на півметра.

У ході змагання спортсмени виконують дві вправи — ривок і поштовх. Кожна вправа передбачає свій спосіб виконання. Судді постійно збільшують тяжкість снаряда. Для підняття певної ваги штангистам дається три спроби.

При бажанні спортсмен може пропустити свій хід, при цьому переноситься спроба на більш важку вагу. Переможцем стає той штангіст, який підняв найбільшу вагу за сумою поштовху і ривка. У тому випадку, якщо два спортсмена показали однаковий результат, переможцем стане той, чий власний вага менше.

Ривок у важкій атлетиці — це варіант підняття штанги, при якому потрібно відірвати спортивний снаряд від статі і одним злитим рухом підняти його вгору на витягнутих руках. Атлет сідає і бере гриф широко розставленими руками. Далі він випрямляє ноги і поступово піднімає штангу на рівень грудей.

Присівши, знову опиняється під штангою, яка повинна знаходитися зверху на витягнутих руках. Потім атлетові потрібно піднятися, але штанга повинна утримуватися все ще нагорі. При виконанні ривка спортсмен не повинен виконувати ніяких додаткових рухів, наприклад, дотискати масу.