Виробники спортивного харчуванняВиробники спортивного харчування

Спортивне харчування для починаючих атлетів

Насамперед початківцям атлетам потрібні вітаміни, які є одним з важливих аспектів здорового харчування. Найбільш популярним вважається вітамін С (аскорбінова кислота). Дана речовина є водорозчинним і бере участь в життєво важливих процесах. Оскільки вітамін С не накопичується в організмі, запаси його потрібно регулярно заповнювати. Добова норма речовини становить 60 мг.

У природі вітамін С зустрічається в цитрусових, овочах і фруктах. Виробники спортивного харчування, піклуючись про своїх споживачів, додають речовину у свою продукцію, підвищуючи додатково її користь. Ще одним продуктом, необхідним для новачків у світі бодібілдингу, є креатин. Дана речовина широко відомо в професійній спортивній сфері. Креатин — це амінокислота, яка викликає сплеск енергії.
Саме це властивість зробила креатин популярним серед атлетів, спринтерів і інших спортсменів. У міру виснаження запаси речовини потрібно поповнювати. М’язи мають здатність накопичувати речовина і потім при необхідності його використовувати. При підвищеному запасі креатину, м’язи зміцнюються і стають об’ємними. Найбільш оптимальним вважається двофазне вживання речовини.

За допомогою додаткового щоденного прийому креатину, відбувається завантаження організму речовиною і в м’язах встановлюється новий його рівень. Доза вживання розраховується виходячи з ваги спортсмена, після чого ця норма ділиться на 4 прийоми. Курс «завантаження» становить 6 днів. Далі настає етап підтримки: добова доза зменшується в 5 разів і курс триває ще 1-2 місяці.

По закінченні двофазного циклу слід зробити перерву. Виробники спортивного харчування випускають креатин у вигляді позбавленого смаку і водорозчинного порошку. Наступним важливим для початківців спортсменів елементом є протеїни, які забезпечують організм необхідними амінокислотами. Основними білковими продуктами є: м’ясо, яйця, молочні продукти, злаки.

Протеїни в організмі розщеплюються на 8 незамінних кислот (не виробляються організмом) і 12 замінних (при правильному харчуванні організм здатний їх виробляти). Головне завдання білків — зміцнення та відновлення м’язів. Найбільші потреби в протеїнах відчувають люди, які активно займаються спортом. При недостатній кількості протеїну в організмі, бодібілдерам досить складно наростити м’язову масу. Випускається протеїн у формі порошку, який легко можна розчинити в молоці або воді.

Виробники спортивного харчування вирішили подбати про спортсменів і збагатили речовина різними смаками. Додаткове вживання чистого білка в звичайному житті не потрібно — воно вкрай необхідно тільки спортсменам.