Вправа на м’ячіВправа на м'ячі

Ефективні вправи на м’ячі у фітнесі

Вправа на м’ячі дуже ефективно застосовуються не тільки для схуднення, але і в якості лікувальної гімнастики. Проте, для отримання результату, виконувати їх необхідно близько трьох разів на тиждень. Варто відзначити, що подібний спортивний снаряд вельми неординарний, і навіть просте сидіння на ньому відмінно концентрує увагу і розвиває багато м’язові групи. Це пов’язано з наявністю нестійкій поверхні м’яча, яка сприяє підвищенню навантаження, а також розвиває координаційні здібності людського тіла.
Усього відомо два комплексні різновиди вправ на м’ячі: фітнес з використанням фітболу (великий м’яч); функціональний тренінг на Медбол (медичний м’яч). Перший комплекс найчастіше позиціонують як засіб для схуднення, тоді як другий спрямований на отримання силового навантаження. Тренінг з використанням Медбол являє собою комплекс цілком звичайних, розповсюджених і досить звичних вправ — нахили, махи ногами, руками та інше.

Єдиною їхньою особливістю залишається той фактор, що при їх виконанні обов’язковою умовою є наявність м’яча. Якщо говорити безпосередньо про вправи на м’ячі, то хороший і збалансований комплекс має складатися з обов’язкової розминки. Крім того, основну його частину складають заняття на тренування ніг, преса, спини і стегон. Досягти цього не складе труднощів, адже завдяки пружинистим рухам і нестійкості самого снаряда для утримання рівноваги, доводиться задіяти більшу кількість м’язів. Для побудови ефективних занять можна скомбінувати почергові й одночасні підйоми ніг на різну висоту, при цьому лежачи на м’ячі.

Досить ефективним для тренування преса і рук буде утримання фіксованого положення, коли ноги стоять на підлозі, поперек спочиває на снаряді, а руки підняті перпендикулярно підлозі. В описаному вище положенні необхідно утримати рівновагу максимально можливий час. Велика кількість існуючих вправ на м’ячі для розвитку преса є просто адаптованими варіантами вже існуючих комплексів.

Так, лежачи на даному спортивному снаряді, можна виконувати підйоми тулуба або різні скручування. Подібний принцип виконання простежується і в положенні лежачи на животі. Якщо говорити про косих м’язах, то можна стати близько м’яча збоку, спершись об нього, руки при цьому важливо помістити на м’яч, і виконати глибокі нахили по сторонам. Для розвитку мускулатури нижніх кінцівок можна виконати перекати або підйоми ніг із затиснутим м’ячем. До слова сказати, сьогодні існує величезна кількість вже готових і цілком дієвих комплексів вправ, виконання яких проводиться виключно за наявності м’ячі.

Так що вибрати дійсно є з чого!