Вправа пуловерВправа пуловер

Тренуйте пуловер правильно

Бодібілдинг, як вид спорту зародився дуже давно і біля його витоків стояли вправи на тренування пуловерів. У 30-40-х роках на сторінках журналів з культуризму дуже часто подавалися опису цих вправ. Пуловери стали популярними, тому що при виконанні цих вправ не використовувався жим штанги лежачи.

Вправа пуловер того часу полягала в тому, що атлет лягав на підлогу і починав піднімати штангу певної ваги через голову і опускав її на груди. Далі штанга піднімалася вгору і поверталася в початкове положення. Цей процес нагадував органічне поєднання пуловера і трицепсових випрямлень.

Через деякий час вони стали двома різними вправами. Тепер пуловер використовують окремо для тренування м’язів грудей і спини.
Через кілька років атлети прийшли до того, що штангу змінили гантелі, тому як працювати з ними у багато разів зручніше. Це сприяло розвитку комплексу вправ, оскільки тренуватися з гантелями на порядок зручніше. Спочатку спортсмени починали використовувати важкі гантелі вагою в 70 кілограм.

Пізніше було відмічено, що виконання многоповторних вправ пуловер у поєднанні з многоповторних присіданнями якісно розганяє метаболізм і сприяє великому прориву в масі. Від таких вправ достатньо добре росте грудна клітка у підлітків.

Пред тим, як почати тренувати пуловер, слід звернути увагу на те, що ці вправи надають значний тиск на хрящове кільце, яке оточує суглоб плеча. Отже, людина може дуже легко отримати травму, яка в основному характерна для тенісистів, метальників списа й волейболістів. При виконанні розводки, жиму штанги лежачи і зведенні рук, в місці пошкодження хряща може виникнути біль.

Учені поки що ще не з’ясували, з якої причини відбуваються травми такого роду, тому не варто відразу братися за виконання вправ з великою вагою.

У тому випадку, якщо травма все ж таки сталася, необхідно виключити зі своєї тренувальної програми вправи пуловери до повного відновлення суглоба. Якщо вправи не припинити, травма переросте в більш серйозне і небезпечне захворювання.

Вправа пулловер

Подивіться на техніку виконання цієї вправи, яке при правильному виконанні, візуально розширює грудну клітку атлета і піднімає її вгору. Пулловер з гантеллю і штангою Пулловер з гантеллю, можна замінити на пулловер зі штангою, принцип тренування міжреберних м’язів від цього не змінюється.

Вправа пуловер