Вправа з гантелями на біцепсВправа з гантелями на біцепс

Правила прокачування біцепса гантелями

Назва біцепс бере своє походження з латині — musculus biceps brachii, в дослівному перекладі означає двоголовий м’яз плеча. З цього випливає, що складається вона з двох частин — довгої і короткої. Вона займає борозна, прикріплюючись до лопатки і променевої кістки. Функція біцепса полягає в згинанні руки в лікті і поворотах кисті.

У сучасному суспільстві саме біцепс визнаний самої візуально-оцінюваної м’язом, бо відмінно помітний під шкірою і розташований в зручному для переглядів місці. Завдання перетворити біцепс в м’яз з чітким приємним рельєфом і чималими розмірами не є простим завданням, але витрачені сили на її виконання окупають себе з лишком. Приступаючи до вправ з гантелями на біцепс необхідно для себе відповісти на одне важливе питання: що для вас необхідно в даний момент — маса або рельєф?
І в незалежності від відповіді, варто розуміти, що будуть виконуватися і ті, й інші вправи, от тільки їх співвідношення буде різним. Коли зможете досягти необхідного ефекту, співвідношення маса / рельєф буде 50 на 50. Далі інтенсивність тренувань буде залежати від візуального поєднання біцепса з іншими м’язами руки і шириною грудей. Основним вправою з гантелями на трицепс вважається згинання руки.

Але на відміну від трицепса, дану м’яз можна прокачати ще й у момент виконання тренування м’язів грудей, спини або частин руки. Це відіграє велике значення для створення гарного біцепса. Головним правилом, про який слід пам’ятати, виконуючи тренування біцепса, є наступне — не використовувати вольові тренування щоб уникнути перетренованості даного м’яза. А це може бути цілком реальною проблемою, оскільки біцепс, як і багато дрібні м’язи тіла, дуже легко перевантажити.

Далі не варто дуже часто качати трицепси. Ці м’язи не зможуть повноцінно відпочити за день, і разом з тим навантаження будуть відчувати навіть тоді, коли ви будете качати інші м’язи тіла. Тому найкраще давати їм відпочинок не менше 3 днів, а то і 4-5, орієнтуючись на те, яких результатів ви бажаєте досягти. Не дотримавшись ці правила, ви зможете в кращому випадку домогтися хіба що перетренованості м’язи, а в гіршому — травми, на загоєння якої доведеться витратити від 1 до 4 місяців. Дуже часто у тих, хто приймає рішення виконувати вправи гантелями на біцепс, виникає дилема: буде краще, якщо качати обидві м’язи відразу або по черзі?

І пов’язано це з можливостями, які дає гантель в порівнянні зі штангою або спеціальними тренажерами. І тут знову відповідь буде залежати від мети вашого тренінгу. Так, якщо використовуються базові вправи або ви просто бажаєте підтримати м’яз на наявному рівні, або ж переслідується певна швидкість виконання — то в подібних ситуаціях варто користуватися одночасним підйомом гантелей. В інших випадках, почерговий підйом даного снаряда призведе до необхідних результатів. І пам’ятайте, маса біцепса залежна від інтенсивності виконання вправ, але не від ваги снаряда.

Але тут мова звичайно ж йде про розумних межах.