Вправа жим лежачиВправа жим лежачи

Види вправи жим лежачи

Вправа жим лежачи можна виконувати одним з декількох способів. Кожен з них здатний впливати на певну групу м’язів. Всього існує три основні варіанти жиму штанги. Одним з них є класичний спосіб жиму лежачи. Даний вид вправи здатний опрацьовувати кожну ділянку грудних м’язів приблизно з однаковою силою і інтенсивністю.

Вихідна позиція полягає в тому, щоб атлет лежачи на спині стосувався поверхні лавки трьома ключовими точками: потилицею, лопатками, сідницями. У момент виконання вправи, лопатки повинні притискатися один до одного. Що стосується ніг, то вони повинні стояти на підлозі, чітко зафіксованими, злегка розставленими в сторони.
Виконувати такий жим лежачи практично не можливо, якщо у спортсмена є хоч які-небудь проблеми з попереком. Наступним стилем виконання вправи жим лежачи є тренування, в якому спина вигинається в момент підйому штанги. Таким чином всі основні навантаження переносяться до нижньої частини грудей. Саме цей відділ м’язів прокачується, коли виконується вправа на брусах. У порівнянні з траєкторією руху грифа штанги кут хребта в грудному відділі зменшується.

У зв’язку з цим, відбувається зміна процесів розподілу навантаження на кожен грудний відділ. Дуже важливо виконувати дану вправу з грудною кліткою, вигнутою вперед. Правильне виконання вправи жиму лежачи з вигнутою спиною увазі максимальне вигинання грудного відділу хребта вперед. Домогтися цього можна шляхом вигину попереку.

Траєкторія руху штанги при виконанні такої вправи трохи змінюється, завдяки чому в процес втягуються нові м’язи, і на основі чого можна піднімати більшу вагу. Крім цього, як вище було сказано, до роботи підключаються більш потужні і сильні грудні м’язи. Знову-таки, дана вправа стає неможливим для реалізації за наявності певних травм попереку.

Одним з улюблених і поширених видів вправи жиму лежачи, є наступне: атлет лягає на лаву для жиму, займає саму звичайну позицію, але от тільки ноги розміщує на не так на підлозі, а на лаві. Яка ж користь може бути від піднятих ніг у жимі штанги? Тут потрібно відзначити, що такий стан, при виконанні цієї вправи, повністю знімає навантаження на поперековий відділ. Через те, що ноги не впираються і не створюють ефект зворотної сили, тиск на хребет знижується. При виконанні такого варіанту жиму навантаження отримують, головним чином, середній і верхній відділ грудних м’язів.

А компенсувати навантаження нижньому відділу грудних м’язів можна за допомогою вправ на брусах. Завдяки таким нехитрим способам, можна відмінно прокачати будь-який відділ грудей, навіть за наявності вже наявних травм.