Вправа змійкаВправа змійка

Важливість вправи змійка для правильного розвитку дитини

Період, коли дитина тільки намагається повзати, дуже важливий в його розвитку, адже такі рухи надалі сприятимуть правильному розвитку хребта, коли малюк вже навчиться сидіти прямо. У самому процесі навчання ползанью є важливий момент — здатність дитини контролювати свої кінцівки. Іншими словами, він, лежачи на животику, повинен вміти самостійно витягувати з-під себе ручки, ніжки. Що стосується останніх, то такого розвитку буде вельми сприяти вправу змійка. Дане заняття можна починати проводити з дитиною, якій виповнилося 6 місяців.

Воно має три фази. Вихідним положенням першої фази є положення дитини на руках, вперед особою. Після необхідно підтягнути ліву ніжку дитини до живота вгору, а праву відвести назад. Такі рухи виробляються, відповідно, руками дорослого.
Коли все виконано, потрібно акуратно посадити дитину на поверхню в цьому положенні. В даний момент важливо підтримувати корпус дитини правою рукою, а лівою висунути ніжку вперед до положення, поки гомілку бракуватиме паралельна правого стегна. Важливо відзначити, що у вправі змійка висувати ліву ногу необхідно не за рахунок її випрямлення в колінному суглобі, а відведенням в сторону стегна.

Після цього формується опора з широко розставлених ручок дитини, які повинні бути прямими, при цьому ліва стопа повинна опинитися між ними. Одночасно права стопа розгортається під сідницю. Якщо у дитини є вроджена клишоногість (варусна установка стоп), то тоді вона викладається в протилежну сторону. У подібному становищі у малюка можуть виникати неприємні відчуття, що тягнуть, від яких його необхідно відвернути, щоб була можливість на деякий час зафіксувати дане положення.

Початкова стадія подібних тренувань вимагає від дитини навчитися самостійно вибиратися з даного положення, шляхом переповзання через ногу, що знаходиться попереду. Друга фаза вправи змійка полягає в збільшенні часу, який малюк проводить сидячи в описаній вище позі. Для цього можна його зацікавити іграшками та іншими предметами. Коли час вправи досягає трьох хвилин, необхідно покласти попереду цікавий предмет, стимулюючи малюка грати однією рукою, а другий спиратися про поверхню.

Якщо помічають ознаки стомленості, слід дозволити йому виповзти вперед. На третій фазі необхідно навчити малюка, в положенні змійки, грати двома руками. Спочатку для утримання рівноваги необхідно підтримувати його стегна руками і припиняти будь-які спроби виносу ноги, розташованої позаду, вперед.

Всі фази вимагають поперемінного чергування ніг (до 6 разів на день). З плином часу дитина вже самостійно зможе сидіти в позі змійки без опори на руки, що говорить про повну його готовності до сидіння з двома витягнутими ногами вперед і повністю прямою спиною.