Вправи 6 місяціввправи 6 місяців

Ігри та вправи для дітей у віці 6 месяцевВ віці 6 місяців для крихти дуже важливо продовжувати активно розвиватися і пізнавати світ. Однією із своєрідних ігор, які не вимагають участі іграшок, але є важливими для дитини, є тактильне знайомство з навколишнім світом. Коли ви пересуваєтеся з малюком на руках, поводите його долонькою по різних поверхнях (дзеркало, одяг, стіни, двері), при цьому слід вголос вимовляти назву предмета, який обмацує малюк в даний момент. Розглянемо кілька вправ у 6 місяців, які сприяють розслабленню кистей і пальців рук: гладимо кішку: познайомте малюка з домашніми вихованцями, якщо таких немає, використовуйте іграшки.
Суть вправи в тому, що потрібно робити плавні погладжування ручкою крихти, спочатку однієї, потім інший; фарбуємо паркан: ручками малюка потрібно виконувати рухи пензлем вліво-вправо, вниз-вгору, імітуючи фарбування паркану. Ця вправа сприяє розвитку кистьових м’язів і суглобів; курочка водичку п’є: пальчики дитини слід скласти у формі дзьобика, а потім слід виконати кілька разів ритмічні нахили рук вперед. Ці та інші вправи в 6 місяців будуть малюкові дуже цікаві, а також допоможуть пізнати навколишній світ. Виконувати їх потрібно плавно, взявши крихітні ручки в свої долоні.

Через час малюк і сам зможе відтворювати ці рухи. Фахівці також рекомендують проводити крихтах спеціальну гімнастику для пальчиків. Розглянемо докладніше, що таке пальчикова гімнастика.

Пальчикові ігри — це інсценування римованих віршиків, казок, історій за допомогою пальчиків крихти. У процесі таких вправ малюки повторюють за дорослими руху, що сприяє розвитку дрібної моторики рук. Пальчикові ігри дозволяють підготувати руки до письма, малювання, маніпуляціям з різними предметами. Вони благотворно впливають на розвиток мови.

Популярною пальчикової грою вважається гра «М’ячик». Малюк знаходиться біля вас, лежачи на животику. Спробуйте простягнути йому невеликий м’ячик і дайте захопити його ручками. Після цього під веселий віршик пограйте м’ячиком з крихіткою.

В даному випадку, предметом може бути не тільки кулька або м’ячик. Незабаром малюк навчиться маніпулювати предметами різного розміру і форми. Не менш популярним з вправ в 6 місяців вважається гра «Знімаємо капелюха». Зберіть різноманітні головні убори і, посадивши малюка перед собою, починайте їх приміряти на себе.

При цьому слід розмовляти з крихіткою. Нахиліться до малюка і дозвольте йому зняти головний убір з вас. Проводьте такі маніпуляції кілька разів.

Регулярні ігри, вправи та масажі, рекомендовані фахівцями, допоможуть вашому малюкові розвиватися і пізнавати щось нове.