Вправи базиВправи бази

Необхідна база в бодібілдингу або що являє собою цей комплексОчень часто новачки в залізному спорті звертаються до професіоналів з нескінченними питаннями з приводу того, як найшвидше накачати певний мускул або розвинути силові показники. Однак, це в корені не вірно, адже, для досягнення бажаного, необхідно працювати комплексно, розробляючи всі м’язові групи. Це пов’язано з тим, що розвивається і росте організм тільки цілісно, ​​а не окремими частинами. Наприклад, для збільшення, припустимо, біцепса всього на один сантиметр, потрібно збільшити масу тіла на п’ять кілограм, а використовувати при цьому краще базові вправи (базу).
Що ж вона собою представляє? База — многосуставние вправи, при виконанні яких відразу задіюється кілька м’язів і суглобів. До таких належить жим лежачи, при виконання якого навантаження отримують ліктьовий і плечовий суглоби. Що стосується м’язів, то при ізолюючому тренінгу приросту м’язової маси не буде, а сам результат стане малоефективним. Вправи бази здатні принести величезну користь організму початківця спортсмена, адже саме їх виконання сприяє активному виробленню тестостерону.

Саме наявність цього гормону відіграє ключову роль в активізації обмінних процесів і нарощуванні м’язової маси. А вже прискорення даних процесів впливає на кількість споживаної їжі і її ефективне засвоєння. Найпопулярнішими вправами, які входять в базу, є присідання зі штангою, жим лежачи, сидячи і стоячи, станова і тяга в нахилі. Крім того, даний перелік розширюється підтягуваннями на брусах і турніку.

При виконанні всіх вправ бази, які є в даному списку, працюють відразу кілька м’язів і суглобів, що сприяє отриманню максимально можливого результату. Існують деякі відмінності в тренуваннях бодібілдерів і ліфтерів, адже останні базою вважають тільки жим лежачи, присідання і тягу. Незважаючи на величезну користь вправ бази, велика кількість спортсменів нехтують ними на користь тренажерів. Такі тренування легше, але і результати залишають бажати кращого.

Прихильники саме такого тренінгу наполягають, що з машинами також можна отримати велике навантаження. Це дійсно так, але при такій тренування всі рухи строго прописані і не дають спортсменові можливість видозмінювати їх, тоді як при використанні гантель, штанг або роботі з вільними вагами — можливі варіації. Саме тому, навіть ультрасучасні тренажери не в змозі замінити вправи бази.