Вправи БейтсаВправи Бейтса

Ефективність методики Бейтса і використання її на практиці

При сучасних умовах життя, нашим очам доводиться випробовувати на собі неймовірну навантаження, з чим деколи пов’язано поступове погіршення зору. Тому сьогодні розробляються численні методики для зміцнення очної м’язи та корекції зору. Так, наприклад, багатьом доводиться вдаватися до мікрохірургії ока та лазерної корекції.

Однак у даних методик є свої суттєві недоліки, серед яких дорожнеча і наявність протипоказань. До того ж, саме втручання в роботу органу такої тонкої організації, виявляється психологічним бар’єром для багатьох людей. Тому люди примиряються з необхідністю носіння лінз або очок.
Але нині існує багато ефективних методик, що дозволяють повернути колишню гостроту зору. Серед них знаходиться і методика Бейтса. Дана розробка грунтується на припущенні, що акомодація ока проводиться завдяки зміні форми очного яблука під впливом очних м’язів, але не кривизни кришталика. До того ж цей учений винуватцем погіршення зору вважав психічне напруження, яке підрозділяється залежно від типу розладу зору (короткозорості, косоокості, далекозорості або астигматизму).

Завдяки правильному розслабленню при виконанні вправ Бейтса можна домогтися позитивного лікувального ефекту. Вчений пропонував своїм пацієнтам абсолютно відмовитися від використання очок, оскільки вони, покращуючи видимість, погіршують, внаслідок очного напруги, кровопостачання, ніж лише підсилюють зорове розлад. Розроблені вправи Бейтса є досить ефективними і дозволяють добитися непоганих результатів. Для кожного типу порушень Бейтсом була розроблена спеціальна гімнастика і базові вправи для підтримки очей при будь-яких типах розлади, а також при втомі очей: уявне представлення, пальминг, повороти, спогади та інше.

Якщо трохи докладніше розглядати вправи Бейтса, то пальмінгом є накладання на очі попередньо розігрітих потиранням рук, які складаються у вигляді будиночка. При цьому надавати на очне яблуко тиск не можна. При знаходженні в такому положенні близько п’яти хвилин, поліпшується колірне сприйняття навколишнього світу, розслабляються очні м’язи. Після того, як людина прибирає руки з очей, ними варто гарненько поморгати, щоб очне яблуко отримало достатню кількість зволоження. Уявне представлення і спогади використовуються з метою розслаблення очей.

Якщо представляти в голові приємні образи або об’єкти, то цим можна домогтися розслабляючого впливу і на психіку, і на органи зору. Досить ефективним і корисним вправою можна також назвати соляризацію, яку проводити можна за допомогою використання лампи або полум’я свічки. Хоча сонячне світло є найбільш ефективним.

При проведенні цієї вправи необхідно повертати голову довкола, не фокусуючи, при цьому, очей на джерелі світла.