Вправи бодібілдингувправи бодібілдингу

Основна класифікація вправ в бодібілдінгеВсем достовірно відомо, що бодібілдинг — залізний спорт сильних чоловіків. Проте останнім часом багато жінок стали відвідувати тренажерні зали аж ніяк не для нарощування неймовірних м’язових обсягів (хоча є й такі). Це відбувається через те, що крім зазначеного, даний вид спорту — прекрасний м’язовий тонус, сильне і красиве тіло, відмінна фізична форма. А також він привчає до правильного харчування і відмови від шкідливих звичок.
Що ж собою представляє цей спорт і як відбуваються його тренування? Остов складають базові вправи бодібілдингу, які знаючі люди називають базою. Саме вони є ключовими і засадничими не тільки для тих, хто вперше переступив поріг тренажерного залу, але й для вельми досвідчених спортсменів. З перших тренувань основна рекомендація відноситься до опрацювання найбільших м’язових груп: спина, стегна, груди та сідниці. На їх опрацювання у пролісків зазвичай іде не менше шести тижнів.

Що стосується часу занять, то години буде цілком достатньо, а от в питаннях кількості тренувань необхідно давати необхідну кількість часу на відпочинок. Новачкові для відновлення необхідно близько 3 — 4 днів. Також, вибираючи вправи бодібілдингу та складаючи власну програму тренувань, потрібно пам’ятати, що не можна сильно перевантажуватися, адже в такому випадку відновні процеси можуть затягнутися днів на 12, а то й більше.

Тільки поступове збільшення навантаження дозволить організму звикнути до заліза і навчитися правильно реагувати на заняття. І ще, дуже важливо перед силовим тренінгом як слід розігріти всю мускулатуру, цієї мети відмінно підійдуть кардіотренажери. Якщо знову повернутися до основних вправ бодібілдингу, званих базою, то в їх перелік потрапляє жим штанги різних варіацій (лежачи на горизонтальній або ж похилій лаві, сидячи з-за голови), присідання з обважнювачів (штанга, гантелі), згинання ніг в положенні лежачи , станова тяга з використанням різних хватів, підйоми тулуба на лаві з нахилом (класичні вправи на прес, а також їх обтяжені варіації). Даного переліку буде цілком достатньо для організації якісного тренувального процесу новачкові на перші п’ять — шість тижнів. За їх закінченні можна буде говорити про поступове введення ізолюючих комплексів, розрахованих на опрацювання певного мускула.

Варто відзначити, що перераховані вправи не діляться на жіночі і чоловічі, іншими словами, їх необхідно виконувати всім, а різниця полягає виключно у вазі спортивного снаряда, який буде використовуватися при тренінгу.