Вправи цигунВправи цигун

Гімнастика цигун для початківців: поради професійного інструктора

Цигун — це методика, спрямована на роботу зі своїм внутрішнім світом. Особливі психологічні установки і усвідомлений практичний підхід допоможуть підсилити ефект від занять. Багато хто вважає, що чим більше вони освоять рухів і вправ, тим швидше осягнуть всі тонкощі гімнастики цигун.

Однак у спробах вивчити максимально можливу кількість зв’язок, вони часто втрачають важливі нюанси. Справа не в кількості вивчених вправ цигун, а в глибині відчуттів і гармонії зі своїм внутрішнім «я». У кожному русі потрібно відчувати переміщення енергії по тілу і тоді буде легше запам’ятовувати послідовність вправ. Займаючись гімнастикою, потрібно кожен рух наповнювати собою.
Тому прагнути освоїти багато в’язок за короткий період часу не потрібно, краще сконцентрувати увагу на своїх відчуттях. Практика цигун принесе користь навіть, якщо ви зможете відчути всього пару рухів. Дуже важливо розуміти, що гімнастика не дає ефекту, якщо займатися нею просто, коли захочеться.

Внутрішня дисципліна і організація вкрай важливі при вивченні будь-якої практики. Не потрібно піддаватися ліні і жаліти себе. Якщо вирішили займатися щодня або через день, неодмінно виконуйте дане собі обіцянку. Дисциплінувати спочатку буде досить складно, але це не привід здаватися і припиняти заняття.

Долайте внутрішні бар’єри і приступайте до виконання вправ цигун в призначений час. Часто практикуючі інструктори з гімнастики відзначають, що поступово навіть у самих зайнятих людей з’являється більше вільного часу, оскільки внутрішня дисциплінованість дозволяє і в повсякденному житті ефективно і впорядковано працювати. Займатися гімнастикою можна за спеціальними відео роликам.

Відвідуючи спортзал і виконуючи вправи під наглядом інструктора, можна домогтися непоганих результатів. Однак потрібно розуміти, що цигун — це не фітнес. Гімнастика ефективна, якщо ви працюєте над внутрішнім світом і своїм тілом самостійно. Звичайно, інструктор зайвим не буде, але після тренування повторіть вивчені зв’язки будинку.

На наступному занятті ви зможете закріпити результати або виправити допущені помилки. Перед тренуванням інструктори рекомендують знімати з себе прикраси і металеві предмети, оскільки вони можуть змінити траєкторію руху енергії ци по внутрішніх каналах. Багато хто боїться виконувати вправи цигун через вік.

На думку фахівців, побоюватися свого віку не потрібно. Можливо, деякі види фізичного навантаження вам протипоказані, проте цигун — це не спорт, гімнастика не має вікових обмежень. Ніколи не пізно почати працювати зі своєю душею, свідомістю і думками, а також шукати свій шлях. Цигун гармонізує весь організм, але ефект від занять у кожного свій.

Хтось позбавляється від хвороб і нездужань, комусь гімнастика допомагає знайти упевненість в собі, а хтось стає сильнішою.